Technologie » Komputery

Konica Minolta wspiera Konferencję Narodów Zjednoczonych

Konica Minolta wspiera Konferencję Narodów Zjednoczonych
Zobacz więcej zdjęć »
Konica Minolta została głównym partnerem 15 Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu (COP15).

7–18 grudnia 2009 roku w Kopenhadze odbędzie się 15 Konferencja Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu (COP15). Firma Konica Minolta jako podmiot aktywnie popierający idee będące podstawą konwencji klimatycznej Narodów Zjednoczonych, została głównym partnerem tego wydarzenia. W ramach współpracy Konica Minolta dostarczy ponad 30 urządzeń, które będą obsługiwać kilkanaście tysięcy uczestników kongresu w zakresie drukowania, kopiowania, skanowani i faksowania.

Konica Minolta, realizując politykę zrównoważonego rozwoju, prowadzi działania, których celem jest minimalizowanie negatywnych skutków oddziaływania na środowisko. Na każdym etapie wytwarzania produktów, Konica Minolta uwzględnia potrzeby związane z ochroną środowiska. Firma prowadzi liczne projekty, takie jak „Zero odpadów”, ukierunkowane na ochronę zasobów naturalnych poprzez odzyskiwanie zużytych produktów i opakowań. 

W ramach wsparcia organizatorów COP15 Konica Minolta dostarczy na potrzeby prac uczestników konferencji ponad 30 wielofunkcyjnych systemów bizhub do druku kolorowego i systemów produkcyjnych do druku czarno-białego o łącznej wartości dwóch milionów euro. Produkty te, wyposażone w najnowocześniejsze technologie, zaspokoją potrzeby w zakresie drukowania, kopiowania, skanowania i faksowania wszystkich uczestników z ramienia Narodów Zjednoczonych oraz delegatów, zarówno przed konferencją COP15, jak i w jej trakcie. 

„To wielki zaszczyt, że możemy wesprzeć COP15 jako główny sponsor urządzeń do kopiowania i drukowania” – mówi Olaf Lorenz, Dyrektor Generalny Działu Marketingu Międzynarodowego Konica Minolta Business Solutions Europe . – „Nasza firma przywiązuje ogromną wagę do rozwijania ekologicznych rozwiązań w dziedzinie druku. Udało nam się opracować przyjazne dla środowiska urządzenia zużywające niewielkie ilości energii. Zaangażowanie na rzecz Konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu to przejaw naszych starań o ograniczenie uciążliwości firmy Konica Minolta dla środowiska”.  

Svend Olling, Dyrektor Departamentu w duńskim Ministerstwie Spraw Zagranicznych, dodaje: „COP15 będzie być może największą międzynarodową konferencją polityczną, jaką kiedykolwiek zorganizowano w Danii. Obowiązkiem naszego kraju jako gospodarza jest zapewnienie delegatom możliwie jak najlepszych warunków negocjowania. Umowa sponsorska z firmą Konica Minolta w istotny sposób umożliwi nam stworzenie efektywnej infrastruktury w miejscu, w którym organizowana jest konferencja. Cieszymy się także, że rozwiązanie zaoferowane przez firmę Konica Minolta pozwala maksymalnie ograniczyć negatywne oddziaływanie na środowisko”. 

Kompleksowy system zarządzania środowiskowego Konica Minolta spełnia normy ISO, a urządzenia wielofunkcyjne tej firmy są zgodne ze specyfikacją Energy Star. Systemy te zużywają o połowę mniej energii w porównaniu ze standardowymi urządzeniami. W jednym z najnowszych modeli urządzeń Konica Minolta typowe tygodniowe zużycie energii (TEC) jest nawet o około 60% niższe niż przewidują najnowsze wymagania Energy Star, dzięki czemu rozwiązanie to jest najbardziej przyjaznym dla środowiska urządzeniem wielofunkcyjnym w swoim segmencie. W ubiegłym roku dwa urządzenia Konica Minolta zdobyły Nagrodę Główną za Oszczędność Energii w kategorii najlepszych energooszczędnych urządzeń, przyznaną przez japońskie Ministerstwo Gospodarki, Handlu i Przemysłu, w uznaniu za efektywność i parametry ekologiczne. 

Niedawno firma podpisała także porozumienie Global Compact będące inicjatywą Narodów Zjednoczonych na rzecz rozwiązywania coraz poważniejszych problemów, takich jak globalne ocieplenie, zagrożenia dla środowiska i nierówności społeczne, poprzez zachęcanie poszczególnych firm – uczestników porozumienia – do stosowania zasad zrównoważonego rozwoju. 

Konferencja Stron podejmuje wszystkie ważne decyzje w światowych negocjacjach dotyczących ochrony klimatu. COP15 ma doprowadzić do zawarcia globalnego porozumienia, ustanawiającego ambitne cele w zakresie ograniczenia emisji gazów cieplarnianych, w tym zwłaszcza dwutlenku węgla. Oczekuje się, że w konferencji weźmie udział do 15 000 oficjalnych delegatów, wśród których będą przedstawiciele rządów, dziennikarze oraz członkowie organizacji międzynarodowych i pozarządowych. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »