Dom » Wnętrza

Koniec z chłodnymi pomieszczeniami Wentylator Dyson Hot szybko ogrzeje cały pokój

Koniec z chłodnymi pomieszczeniami Wentylator Dyson Hot szybko ogrzeje cały pokój
Zobacz więcej zdjęć »
Tradycyjne grzejniki posiadają ograniczone ustawienia i zwykle nie potrafią szybko ogrzać całego pomieszczenia. A centralne ogrzewanie czasem nie pozwala na optymalne rozprowadzenie ciepła w całym mieszkaniu.

Wentylator z funkcją grzania Dyson Hot™ został zaprojektowany tak, by ciepło dotarło do każdego miejsca w pokoju.

Wentylator z funkcją grzania Dyson Hot™ został wyposażony w regulator temperatury, który można ustawić nawet na 37 stopni Celsjusza. Kiedy urządzenie osiągnie wybraną temperaturę, włącza się automatyczny pomiar temperatury powietrza w pokoju. Jeśli w pomieszczeniu zrobi się chłodniej, grzałka ponownie się włącza, by utrzymać stałą zaprogramowaną temperaturę.

James Dyson:
Inne grzejniki działają w oparciu o nieefektywne silniki lub elementy grzewcze, w których gromadzi się kurz. Temperatura rośnie, ale pomieszczenie ogrzane jest tylko częściowo i w dodatku odczuwalny jest niepokojący zapach spalenizny. Inżynierowie firmy Dyson stworzyli wentylator z funkcją grzania, który nie powoduje powstawania nieprzyjemnego zapachu, a przy tym równomiernie ogrzewa całe pomieszczenie.

Grupa inżynierów pracujących nad tym projektem składała się aż z 22 osób, w tym specjalistów od termodynamiki i mechaniki płynów. Po trzech latach prac, badań i testów technologii wentylatora Dyson Air Multiplier™, stworzono nowy produkt, wykorzystujący dotychczasowe właściwości, ale również spełniający nową funkcję grzewczą.


Jak to działa Dyson Hot?

Zgodnie z opatentowaną technologią Air Multiplier™, powietrze z otoczenia jest zasysane przez wirnik o zmiennym przepływie, stosowany m.in. w turbosprężarkach i silnikach odrzutowych. Następnie powietrze przepływając przez 2,5 mm szczelinę w obręczy nabiera dużej prędkości. W ten sposób powstaje strumień gorącego powietrza, które przechodzi przez obręcz kierującą je w wyznaczonym kierunku. Powietrze z otoczenia zostaje wciągnięte w strumień ciepłego powietrza z wentylatora i sześciokrotnie wzmocnione.

Bezpieczeństwo
Urządzenie nie nagrzewa się do niebezpiecznych temperatur i nie posiada odsłoniętych elementów grzewczych. Wentylator wyłącza się automatycznie w momencie przewrócenia urządzenia.

Zdalne sterowanie
Wentylator z funkcją grzania Dyson Hot™ można obsługiwać przy użyciu pilota. Z drugiego końca pomieszczenia można włączyć lub wyłączyć wentylator, zmienić temperaturę lub siłę nadmuchu oraz  sterować ruchem urządzenia. Pilot o lekko zakrzywionym kształcie wyposażony jest w magnes, umożliwiający komfortowe przechowywanie go na szczycie obudowy wentylatora.

Precyzja
Wentylator z funkcją grzania Dyson Hot™ umożliwia regulację temperatury
z precyzją do jednego stopnia Celsjusza. Ponadto jest on wyposażony
w inteligentny termostat, który kontroluje temperaturę powietrza
w pomieszczeniu.

Funkcja chłodzenia
W przeciwieństwie do tradycyjnych grzejników wentylator Dyson Hot™ jest dwufunkcyjny – posiada wszystkie zalety technologii Air Multiplier™, która pozwala na efektywne chłodzenie i ogrzewanie pomieszczeń jednostajnym, niezakłóconym strumieniem powietrza.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Agencja PR, Partner of Promotion
http://https//:partnersi.com.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »