Gospodarka » Żywność

Konkurs Akademii Misia Haribo rozstrzygnięty

Konkurs Akademii Misia Haribo rozstrzygnięty
Zobacz więcej zdjęć »
Niemal 600 przedszkoli i szkół wzięło udział w konkursie XI. edycji Akademii Misia Haribo – to ponad dwa razy więcej w porównaniu z poprzednią edycją programu.

Na zwycięskie placówki czekają już nagrody, m.in. wyjazd na zieloną szkołę, ekologiczne wycieczki, aparaty fotograficzne, piaskownice, a także książki i albumy przyrodnicze oraz materiały edukacyjne Akademii Misia Haribo.

 

 

Konkurs spotkał się z ogromnym odzewem placówek oświatowych. Prace nadesłało ponad 520 przedszkoli i 50 szkół. Celem tegorocznej edycji było budowanie świadomości ekologicznej u najmłodszych. W szkołach akcja przebiegała pod hasłem „Zgaś światło!”, w przedszkolach – „Oszczędzamy energię z Misiem Haribo”.

 

Zadaniem przedszkolaków było przygotowanie prac plastycznych przedstawiających sposoby oszczędzania energii w domu, przedszkolu i w środowisku naturalnym. Dzieci z klas I-III przygotowywały zieloną książeczkę ucznia zawierającą ekologiczną historyjkę o oszczędzaniu energii. Wśród nadesłanych prac biorących udział w konkursie Akademii Misia Haribo znalazły się malowanki, wyklejanki, prace z plasteliny, szkła, makulatury, a nawet papierowe modele i rzeźby. Dzieci udowodniły, że los środowiska naturalnego nie jest im obcy, a wychowawcy, że w sposób trafny i interesujący potrafią uczyć swoich podopiecznych o ekologii.

 

Spośród kilkuset zgłoszeń Jury Akademii wybrało 44 laureatów. Wszystkie nagrodzone prace charakteryzowały się kreatywnością, samodzielnością, starannością wykonania oraz  ogromnym zaangażowaniem dzieci i nauczycieli. Wśród czterech laureatów I miejsca znalazła się Szkoła Podstawowa im. Lotników Alianckich z Iłowy oraz trzy przedszkola: Niepubliczne Przedszkole p.w. Błogosławionej Siostry Julii Rodzińskiej z Poznania, Przedszkole Miejskie nr 1 z Łańcuta oraz Przedszkole Publiczne z Burzenina. Pełna lista zwycięzców dostępna jest na stronie http://haribo.com/planet/pl/akademia. Na zwycięzców czekają zielona szkoła i eko-wycieczki, laureaci II miejsc nagrodzeni zostaną m.in. piaskownicami (przedszkola) i aparatami fotograficznymi (szkoły). Do zdobywców III miejsca trafią natomiast kolorowe materiały edukacyjne. Przedszkola i szkoły, które wzięły udział w konkursie, otrzymają pamiątkowe dyplomy Akademii Misia Haribo.

 

O Akademii Misia Haribo

Akademia Misia Haribo to ogólnopolski program edukacyjno-społeczny dla przedszkoli i szkół. Powstał z myślą o dzieciach, ale też o rodzicach i wychowawcach, którzy chcą rozwiać wszelkie wątpliwości związane z nauczaniem i wychowaniem najmłodszych. Celem realizowanego od 2007 roku projektu jest edukacja poprzez zabawę. Priorytetem tegorocznej edycji Akademii Misia Haribo jest budowanie świadomości ekologicznej u najmłodszych. Projekt wspiera Rada Programowa, w skład której wchodzą m.in. psycholodzy, lekarze oraz pedagodzy. Patronem honorowym Akademii Misia Haribo jest Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JBcomm

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »