Technologie » Telekomunikacja

Konkurs „Ułóż zasadę Mojej Pierwszej Komórki” rozstrzygnięty

Konkurs „Ułóż zasadę Mojej Pierwszej Komórki” rozstrzygnięty
Zobacz więcej zdjęć »
„Twoja komórka, to Twoja rozmowa, nie wszyscy wokół muszą ją słyszeć” – to zwycięskie hasło w konkursie zorganizowanym przez firmę CenterNet, w ramach prospołecznej akcji Moja Pierwsza Komórka.

Celem konkursu było zachęcenie najmłodszych użytkowników do zapoznania się i propagowania zasad bezpiecznego oraz racjonalnego korzystania z telefonów komórkowych. Zadaniem uczestników było stworzenie nowej, własnej zasady. Nowa propozycja miała dotyczyć problemu, który nie został jeszcze poruszony w dotychczasowych regułach Mojej Pierwszej Komórki.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przypomnijmy jak one brzmią:

  1. Dzwoń i trzymaj telefon w bezpiecznym miejscu.
  2. Numer 112 może komuś uratować życie, używaj tylko w uzasadnionych sytuacjach.
  3. Są miejsca gdzie na telefon nie ma miejsca.
  4. Nie wygaduj się do zera.
  5. Zanim coś wciśniesz sprawdź co wciskasz.
  6. Telefon to nie kumpel. Przyjaźnij się z ludźmi.
  7. Nie odpisuj nieznajomym.

Na konkurs nadesłano ponad 1000 zgłoszeń. Dotyczyły one przeróżnych aspektów korzystania z telefonu komórkowego. Najwięcej propozycji, bo aż 44 proc. to zasady związane z bezpieczeństwem. 29 proc. uczestników w swoich propozycjach zwracało uwagę na savoir-vivre korzystania z komórki, natomiast pozostałe hasła dotyczyły aspektu dbania o telefon i baterię.

Stosunkowo niewiele propozycji, bo tylko 3%, miało związek z obawami przed wysokimi kosztami. Może to świadczyć o tym, że nawet najmłodsi użytkownicy telefonów mają coraz większą świadomość w zakresie gospodarowania pieniędzmi na koncie.

- Cieszymy się, że tak wielu uczestników podzieliło się z nami swoimi zasadami i opiniami na temat używania telefonów komórkowych. Niektóre z nich były bardzo zaskakujące. Najbardziej ujęły nas te zaczerpnięte z konkretnych zdarzeń i doświadczeń - mówi Dorota Fronczek, przedstawiciel firmy CenterNet S.A., organizatora akcji Moja Pierwsza Komórka.

- Szczytem "głupoty" jest dla nas sytuacja, kiedy ktoś jadąc autobusem czy tramwajem rozmawia z kimś tak głośno jakby zapomniał, że mówi do telefonu, a nie bezpośrednio do osoby, znajdującej się parę kilometrów od niego - mówi Alicja Świgoń z Krakowa, mama autora zwycięskiej nagrody.

Wyróżnionych zostało również 5 dodatkowych propozycji:

1. „UWAGA GROZI WYPADKIEM!!! Przechodząc przez drogę skoncentruj się na niej, a nie na rozmowie przez telefon"

2. „Sam decyduj komu dasz swój numer" lub „Twój Numer telefonu nie jest dla wszystkich"

3. „Nie nagrywaj nikogo kto o tym nie wie, lepiej filmuj krajobrazy"

4. „Nie upubliczniaj swojego numeru"

5. „Nigdy nie dawaj swojego telefonu komuś nawet kogo znasz (oprócz mamy i taty)"

Akcja „Moja Pierwsza Komórka" trwa od września 2008 r. Jej celem jest rozpropagowanie zasad bezpiecznego i racjonalnego korzystania z telefonu komórkowego przez dzieci.  Organizatorem jest CenterNet S.A. nowy operator telefonii mobilnej w Polsce.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »