Technologie » Komputery

Konkurs „WiFi w szkole” rozstrzygnięty

Znamy już rozstrzygnięcia konkursu „WiFi w szkole”, skierowanego do wszystkich prywatnych i publicznych placówek oświatowych na terenie kraju.

Nagrodę główną w konkursie, czyli infrastrukturę WiFi, która zapewni bezprzewodowy Internet w placówce, wygrała Szkoła Podstawowa nr 39 z Gliwic, natomiast drugą nagrodę przyznano  Zespołowi Szkół Technicznych w Turku.


Organizowany przez firmę NETGEAR konkurs „WiFi w szkole” trwał od 17 września do 31 grudnia 2013 roku. Uczestnictwo w konkursie wymagało złożenia specjalnego wniosku oraz przygotowania krótkiego eseju, będącego odpowiedzią na pytanie: „Dlaczego to właśnie Twoja szkoła potrzebuje WiFi?". Prace zostały ocenione przez jury konkursowe pod kątem kreatywności, oryginalności i wartości merytorycznej.


Nagrodę główną w konkursie przyznano Szkole Podstawowej nr 39 im. Obrońców Pokoju, ul. Obrońców w Gliwicach. W zwycięskiej placówce zostanie zainstalowana sieć WLAN, która będzie działać dzięki urządzeniu WMS5316 – kontrolerowi ProSafe obejmującemu 16 punktów dostępowych oraz punktowi dostępowemu ProSafe Dual Band WNDAP360. Drugą nagrodę w postaci pamięci sieciowej RN31221D otrzyma Zespół Szkół Technicznych w Turku.


W konkursie wzięły udział placówki z całego kraju. Większość prac cechowała się innowacyjnym i oryginalnym podejściem do tematu przy zachowaniu wysokiego poziomu merytorycznego, dlatego wybór zwycięzcy nie był łatwym zadaniem. Nagrodzonym szkołom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej nauki i pracy.” – podsumowuje Maciej Kaczmarek, VAR Account Manager NETGEAR Polska.


To nie pierwsza inicjatywa skierowana do szkół, w którą zaangażowana jest firma NETGEAR. W organizowanym przez rząd pilotażowym programie „Cyfrowa szkoła”, ukierunkowanym na rozwijanie kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, 270 jednostek edukacyjnych czyli około 65% wszystkich biorących udział w programie, zdecydowało się na wdrożenie rozwiązań oferowanych właśnie przez markę NETGEAR.


Sektor edukacji jest jednym z najistotniejszych w naszej działalności, dlatego planujemy organizację dalszych przedsięwzięć skierowanych do tego sektora rynku.” – dodaje Maciej Kaczmarek.


Więcej informacji o firmie NETGEAR oraz jej ofercie produktowej znajduje się na stronie internetowej www.netgear.pl.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

klok

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »