Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Kontakt z książką już od najmłodszych lat

Kontakt z książką już od najmłodszych lat
Zobacz więcej zdjęć »
Dlaczego tak ważne jest, by nasze dzieci korzystały z książek i bajek od najwcześniejszych lat? Rola książki w życiu dziecka.

Nawyk czytania powinien być wpajany naszym dzieciom już od najmłodszych lat. Jeśli zaszczepisz w dziecku miłość do książki, po latach prawdopodobnie będzie czytało z równie dużą przyjemnością. Jak się za to zabrać?

Przede wszystkim należy zapewnić maluchowi bezpośredni kontakt z książką. Nie wolno traktować jej jako relikwii, której dziecko nie ma prawa dotknąć ani obejrzeć. Niestety młodsze dzieci bardzo często mają tendencję do niszczenia książek. W takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem okazują się materiałowe książeczki dla maluchów. Wykonane z bezpiecznych materiałów, mogą być gniecione i gryzione, bez najmniejszej szkody dla dziecka i dla książki.

Pamiętaj jednak, by uczyć dziecko, że książka służy przede wszystkim do czytania. Kiedy dziecko podrośnie, możesz podsuwać mu nieco poważniejsze książeczki. Dobrym wyborem będą książeczki dla 3latka wykonane z twardej, odpornej tektury. Pamiętaj, by starannie dobierać treść książeczek. Już od najmłodszych lat wybieraj książeczki edukacyjne. Dzięki nim wspólne czytanie będzie nie tylko przyjemne, ale i pożyteczne dla dziecka. Lektura rozwija wyobraźnię malucha i jego słownictwo.

Badania wykazały, że dzieci, którym regularnie czytano rozwijają się znacznie lepiej i szybciej od swoich rówieśników. Tym bardziej warto więc wyrabiać w dziecku nawyk codziennej wspólnej lektury.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

obserwator

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »