Firma » Bankowość

Konto bankowe – dobre rozwiązanie?

Każdy z nas zarabia lub posiada własne pieniądze. Czy to będą na studiach czy też w domu rodzinnym. Lecz w jaki sposób dobrze przechowywać pieniądze? Czy włożenie je na konto oznacza, że będą one bezpieczne?

Na pewno jest to temat warty przestudiowania ze względu na to, że nie zawsze jesteśmy w stanie kontrolować wszystko i wszystkich. A więc dzisiaj zderzymy ze sobą dwa najpopularniejsze sposoby przechowywania pieniędzy i je ze sobą porównamy. Po pierwsze będzie to konto w banku. Czy jest to najbezpieczniejsze miejsce dla naszych funduszy? Otóż nie do końca. Wiadomo, że wtedy pieniądze są na koncie a więc fizycznie nie mamy do nich dostępu. Lecz coraz częściej zdarzają się włamania do banków lub też kont internetowych a więc niesie to za sobą niewątpliwie pewne ryzyko. Następnie jeżeli chodzi o sam sposób użytkowania to mamy tylko plastikową kartę, która nie zawsze może zadziałać, nie w każdym sklepie znajdziemy terminal, który obsługuje właśnie takie karty czy wreszcie dany bank może mieć akurat przerwę. Lecz z drugiej strony mamy tradycyjny sposób przechowywania pieniędzy czyli po prostu forma gotówkowa w portfelu. Tu moim zdaniem jesteśmy bardziej narażeni czy to na złodziei czy na to, że sami zgubimy portfel. Lecz jeżeli udamy się do sklepu to nie spotka nas żadna niespodzianka, ponieważ po prostu płacimy za zakupiony towar. A więc bank podsumowując jest zdecydowanie bardziej bezpieczny lecz takie używanie naszych pieniędzy może okazać się problematyczne. A aktualne wiadomości na temat kont bankowych możesz znaleźć tutaj: www.wybieraj.com.pl.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

https://www.wybieraj.com.pl/
http://www.wybieraj.com.pl/

Komentarze (3)

 • avatar
  ~opiekunnestbank 2018-03-30 17:13:56

  Szanowna Pani, wypłata gotówki w bankomacie za granicą to każdorazowo kwota 5 zł od jednej transakcji.

  Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

  Pozdrawiam,
  Opiekun Klienta Nest Bank
  nestbank.pl

 • avatar
  ~mariolka 2018-03-26 16:25:59

  A wypłata z bankomatu zagranicą tez jest za 0zł?

 • avatar
  ~opiekunnestbank 2018-02-24 09:49:06

  Szanowni Państwo, Nest Konto w Nest Banku to darmowe konto bankowe. W jego ramach za 0 zł oferujemy: założenie i prowadzenie konta, przelewy krajowe Elixir, wpłaty gotówki w PLN w ponad 2500 wpłatomatów sieci Euronet, wydanie i używanie jednej karty płatniczej, wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce oraz wpłaty i wypłaty gotówki w oddziałach banku. Konto można otworzyć na kilka sposobów: przelewem (wystarczy wykonać przelew, a konto będzie aktywne nawet w 15 minut); poprzez Kuriera (konto aktywne nawet w 5 dni, wystarczy podpisać dostarczoną umowę); w oddziale (wystarczy złożyć wniosek online, a następnie udać się do oddziału, aby podpisać umowę) lub w oddziale stacjonarnym banku. Można także złożyć wniosek za pomocą infolinii, a podpisanie umowy następuje w oddziale stacjonarnym banku.

  Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

  Pozdrawiam,
  Opiekun Klienta Nest Bank
  nestbank.pl


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
Maskotka z filcu - warsztaty, 22.09, godz. 12:00, Empik Bonarka, Kraków,
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »
Array ( [p_srv_id] => 3 [p_usr_id] => 117869 [p_type] => ARTICLE [p_accepted] => YES [p_status] => ENABLED [p_pkg_nr] => 1 [p_pkg_items] => 4 [p_ctg_ids] => )