Firma » Bankowość

Konto oszczędnościowe - czym jest i jak wybrać najkorzystniejszą ofertę?

Konto oszczędnościowe - czym jest i jak wybrać najkorzystniejszą ofertę?
Zobacz więcej zdjęć »
Chyba każdy, kto dysponuje swoimi finansami i korzysta z bankowości słyszał choć raz o koncie oszczędnościowym. Czy właściwie jest rachunek oszczędnościowy i jak wybrać najlepszą ofertę? Czy warto korzystać z rankingu kont oszczędnościowych? Na te pytania odpowiedzi znajdziesz poniżej.

Czym jest konto oszczędnościowe?

Konto oszczędnościowe jest rodzajem rachunku bankowego, którego celem jest przechowywanie oprocentowanych środków. Pozwala ono na oszczędzanie funduszy poprzez gromadzenie określonej kwoty. Istnieją konta oszczędnościowe, z których można korzystać w pełni spontanicznie, ale istnieją także konta, które wymagają regularnych wpłat. Konto oszczędnościowe zazwyczaj ma nieco wyższe oprocentowanie niż tradycyjny rachunek rozliczeniowy. Aby wybrać najlepszą ofertę, warto przejrzeć ranking kont oszczędnościowych, który skupia wiele przydatnych informacji w jednym miejscu.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:Czym jest oprocentowanie konta oszczędnościowego?

Oprocentowanie rachunku oszczędnościowego to po prostu wysokość naliczanych odsetek. Oprocentowanie może wynosić np. 0,1% i naliczane jest w skali roku. Ważnym aspektem jest także kapitalizacja odsetek. Mogą być one naliczane codziennie bądź miesięcznie. Wysokość oprocentowania konta oszczędnościowego ma wpływ na to, ile zarobimy, czyli oszczędzimy. Warto wiedzieć, że konto oszczędnościowe raczej nigdy nie jest samodzielnym produktem. Zdecydowanie najczęściej wymaga założenia zwykłej rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego. Warto zwrócić uwagę na to, czy transakcje z konta oszczędnościowego nie są płatne. W niektórych bankach konieczne jest uiszczenie opłaty nawet za wewnętrzne przelewy. Warto sprawdzić to przed założeniem konta. Warto również upewnić się, ile kosztuje samo prowadzenie konta, gdyż nierzadko zdarza się, że wyjątkowo korzystne oprocentowanie czy inne warunki zostają w jakiś sposób zrekompensowane bankowi właśnie w formie wyższych opłat za prowadzenie konta. Tego typu informacje znajdziesz w rankingu kont oszczędnościowych.Ranking kont oszczędnościowych

Aby wybrać najlepsze konto oszczędnościowe, ale także konto osobiste, warto skorzystać z rankingu kont oszczędnościowych. Wiele banków oferuje np. promocyjne oprocentowanie czy inne korzyści, które pozwolą na zmaksymalizowanie oszczędności. Najlepsze konta oszczędnościowe mają korzystne oprocentowania, a do tego są hybrydą konta oszczędnościowego i rozliczeniowego. Jeżeli chcesz założyć swoje pierwsze konto oszczędnościowe ranking z pewnością pomoże Ci podjąć odpowiednią decyzję i wybrać najlepszą ofertę.

 

 

Źródło fotografi: pexels.com
Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »