Firma » Bankowość

Konto oszczędnościowe – dlaczego warto założyć i jak je wybrać

Konto oszczędnościowe – dlaczego warto założyć i jak je wybrać
Zobacz więcej zdjęć »
Konto oszczędnościowe to znakomita metoda na oszczędzanie pieniędzy. Dlaczego warto korzystać z jego zalet i czym się kierować przy wyborze oferty? Przeczytaj artykuł i dowiedz się już teraz.

Łatwe i bezpieczne oszczędzanie dla każdego

Gromadzenie środków w ramach konta oszczędnościowego ma wiele zalet, które sprawiają, że ta forma inwestycji cieszy się bardzo dużą popularność. Podstawowym atutem jest szeroka dostępność, dzięki czemu dosłownie każdy, kto dysonuje nadwyżkami finansowymi, może z niej skorzystać. Nie trzeba przecież żadnych szkoleń ani tajemnych informacji, żeby otworzyć rachunek oszczędnościowy, wpłacić na niego pieniądze i patrzeć, jak kapitał się powiększa o odsetki wynikające z oprocentowania.

Konto oszczędnościowe nie wymaga nakładu czasu – może je pozostawić same sobie, wpłacić pieniądze i po prostu czekać, podczas gdy odsetki będą rosnąc. Tymczasem gra na giełdzie czy inwestowanie w fundusze wiąże się z koniecznością obeznania w temacie i bycia na bieżąco, co wymaga poświęca czasu i energii.

Z kolei w porównaniu z lokatami niewątpliwą zaletą kont oszczędnościowych jest brak ograniczeń związanych z dysponowaniem pieniędzmi. Podczas gdy na lokacie środki zostają zamrożone i nie da się ich wypłacić przed terminem bez utraty odsetek, w przypadku konta oszczędnościowego jest to możliwe całkowicie za darmo. Można też w dowolnej chwili powiększać kapitał o kolejne wpłaty, co stanowi kolejną różnicę w porównaniu z lokatami.Czym się kierować, wybierając konto oszczędnościowe

Jak widać, rachunki oszczędnościowe mają niejedną zaletę, jednak żeby być naprawdę zadowolonym z tej formy pomnażania nadwyżek finansowych, należy umiejętnie wybrać dobrą ofertę. Najlepszym wsparciem jest ranking kont oszczędnościowych.

Ranking kont oszczędnościowych ma formę strony internetowej, na której zgromadzono kilkanaście, kilkadziesiąt ofert. Ponieważ wszystkie są wyświetlane jedna pod drugą w ramach jednej witryny i posortowane od najwyżej do najniżej oprocentowanego, w oka mgnieniu można przeanalizować rynek.

Wystarczy kilka minut, żeby się zorientować, który bank ma dla Ciebie najlepszą propozycję. Sprawdzasz oprocentowanie, maksymalną wartość depozytu, wymagane formalności, ewentualne opłaty i wszystkie inne najważniejsze dane i po chwili wiesz, które konto oszczędnościowe spełnia Twoje wymagania.

Każde konto oszczędnościowe uwzględnione w rankingu jest opatrzone bezpośrednim odnośnikiem prowadzącym do strony internetowej banku, który je oferuje. Jeśli zdecydujesz się na dany rachunek, jedno kliknięcie wystarczy, żeby przejść do składania wniosku.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (1)

 • avatar
  ~opiekunnestbank 2018-07-11 15:17:29

  Szanowni Państwo, Nest Bank ma dla swoich Klientów kilka możliwości oszczędzania. Jedną z nich jest konto oszczędnościowe Nest Oszczędności, które pozwoli zabezpieczyć przyszłość rodziny poprzez bezpieczne pomnożenie kapitału. Każdy nowy Klient może liczyć na oprocentowanie 2,25% w skali roku do 50 tys. złotych (powyżej tej kwoty oprocentowanie wynosi 2,0% w skali roku). W naszej ofercie jest także konto Nest Rodzinne Oszczędności, które nie wiąże się z ryzykiem inwestycyjnym i kosztami administracyjnymi (w tym z opłatami za wcześniejsze zakończenie oszczędzania). Składa się ono ze zwykłego konta Nest Oszczędności oraz Premii za długość okresu oszczędzania i liczbę posiadanych dzieci. Oferujemy także szeroką gamę lokat bankowych dla Klientów Nest Banku oraz dla osób, które nie mają u nas konta bankowego. Więcej na stronie banku nestbank.pl

  Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

  Pozdrawiam,
  Opiekun Klienta Nest Bank
  nestbank.pl


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »