Motoryzacja » Samochody

Kontroluj płyn chłodzący

Za oknem coraz zimniej więc trzeba przygotować się do minusowych temperatur. Już dziś zadbajmy również o nasz samochód. Jednym z takich zabiegów jest sprawdzenie płynu chłodniczego, gdyż nieodpowiedni płyn może spowodować poważną awarię.

Zacznijmy więc od usunięcia z chłodnicy starego płynu. Podczas wykonywania tej czynności, silnik powinien być ciepły – dzięki temu bez problemu powinniśmy spuścić płyn chłodzący z całego układu ponieważ termostat będzie otwarty. W niektórych samochodach możemy się spotkać z koniecznością spuszczenia płynu z chłodnicy oraz z bloku silnika. Aby wyczyścić układ chłodniczy, napełnijmy go wodą. Następnie uruchamiamy silnik, po rozgrzaniu wyłączamy, opróżniamy z zawartości płynu i napełniamy nowym czystym płynem do chłodnicy. Pamiętajmy w przypadku koncentratu płynu chłodzącego rozcieńczać go zgodnie z zaleceniem producenta.  Po wymianie płynu, nie zapomnijmy odpowietrzyć układ chłodzenia.

Tutaj pojawia się pytanie „jak konserwować układ chłodzenia”?

„Na korozję w układzie chłodzenia najbardziej narażone są kanaliki chłodnicy oraz nagrzewnicy.  Dbajmy o to by regularnie sprawdzać poziom płynu w chłodnicy. Jeśli zauważymy, że jego poziom jest niski, może to grozić przegrzaniem silnika lub głowicy . Kiedy zauważymy spore wycieki – pozostaje wymienić chłodnicę na nową. Warto również co pewien czas – np. podczas wizyty na serwisie poprosić o sprawdzenie jakości płynu chłodniczego. Większość warsztatów jest wyposażona w odpowiednie mierniki do sprawdzenia temperatury krzepnięcia płynu.”-  mówi Marek Godzieszka – Dyrektor Techniczny w firmie Auto-Boss.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

fanhunter

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 2 dni:
BEZPŁATNE ZAJĘCIA PRÓBNE W ATMOSFERZE MULTISPORT W WARSZAWIE
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »