Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Korepetycje dla 7 latka? Kiedy mogą się przydać pierwszakowi?

Korepetycje dla 7 latka? Kiedy mogą się przydać pierwszakowi?
Zobacz więcej zdjęć »
Czy siedmiolatkowi są już potrzebne korepetycje i kiedy warto się na nie zdecydować? Nauka i edukacja dla najmłodszych.

Wraz z pierwszym września siedmiolatki ruszyły do szkół rozpocząć swą edukację. Jednak nie wszyscy uczniowie radzą sobie z nowymi obowiązkami - pierwszoklasiście często trzeba pomóc w przygotowywaniu się do lekcji.

Dotyczy to głównie dzieci wolniej rozwijających się niż ich rówieśnicy, mających kłopoty z dłuższą koncentracją i nadpobudliwych. Aby nie pozostały w tyle i nie narobiły sobie zaległości warto w tym przypadku rozważyć dodatkowe lekcje z prywatnym nauczycielem, tym bardziej jeśli rodzice nie mają czasu ani warunków, żeby wspomóc dziecko.

Korepetycje to świetny pomysł także dla siedmiolatków, które nie są jeszcze obowiązkowe - często zapominają odrobić prace domowe, nie wiedzą, co powiedziała nauczycielka, a na lekcjach nie są w stanie skupić się przez pełne 45 minut.

Wtedy w warunkach domowych korepetytor wytłumaczy materiał jeszcze raz uczniowi, uzupełniając jego braki, dodatkowo pilnując jego systematyczności. Dzięki temu pierwszoklasista uniknie uwag i wyrobi w sobie nawyk odrabiania lekcji po szkole.

Czy dodatkowe lekcje są przeznaczone jedynie dla słabszych, nie radzących sobie samodzielnie uczniów?

Oczywiście że nie! Jeżeli zauważysz, że Twoja pociecha szczególnie interesuje się jakąś dziedziną wspomóż jego zainteresowania, umożliwiając zdobycie wiedzy pozaprogramowej - idealny w tym wypadku będzie kompetentny z danej nauki nauczyciel udzielający korepetycji. Z pewnością inwestycja taka zaprocentuje bardzo dobrymi wynikami w nauce, a pogłębiona wiedza przyda się w przyszłości.

Takie lekcje przyniosą jednak korzyść jedynie wtedy, gdy uczeń sam wyrazi zainteresowanie dodatkowymi zajęciami i nauką.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

obserwator

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
Warsztaty online „Technologie medyczne w modelach zintegrowanej opieki zdrowotnej”
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »