Rozrywka i wypoczynek » Przyroda

Kot tajski - jaki jest, jak o niego dbać i komu będzie pasował?

Kot tajski - jaki jest, jak o niego dbać i komu będzie pasował?
Zobacz więcej zdjęć »
Posiadanie kota w domu to dla wielu osób synonim szczęścia i codzienna dawka radości, gdy spędzają czas ze swoimi milusińskimi. Co jednak powinniśmy wiedzieć, zanim zaadoptujemy lub kupimy miauczącego przyszłego domownika?

Czy rasy takie, jak kot tajski są dla każdego, jak o nie dbać i na co zwrócić uwagę przed dokonaniem decyzji?

1. Jak wygląda i zachowuje się kot tajski?

2. Zalety i wady posiadania kota tajskiego

3. Na co zwrócić uwagę, gdy chcemy mieć kota tajskiego?

Jak wygląda i zachowuje się kot tajski?

Kot tajski jest bliskim krewniakiem kota syjamskiego i podobnie jak on posiada jasno-ciemną barwę futra w stylu point. Oznacza to, że większa część ciała zwierzęcia jest jasna, natomiast jednocześnie posiada on ciemniejsze plamy, na przykład w obrębie głowy, łapek czy ogona. Jego sierść jest delikatna w dotyku i miękka, a samo zwierzę zaliczamy do kotów średnich rozmiarów - zwykle ich waga nie przekracza 7 kilogramów.

Jak wiele innych ras kotów, także i kot tajski jest stworzeniem niezależnym i temperamentnym. Często przedstawiciele tej rasy cechują się również uporem oraz są dosyć wokalne - przez miauczenie i wydawanie innych dźwięków sygnalizują swoje samopoczucie. Zwierzę jest również skłonne do wytworzenia mocnej więzi z człowiekiem, dlatego powinniśmy decydować się na tę rasę z rozwagą.

Zalety i wady posiadania kota tajskiego

Kot tajski jest bardzo żywiołowym, wesołym i inteligentnym zwierzęciem. Zdecydowanie nie będziemy nudzić się w jego towarzystwie, a także bez problemu będziemy w stanie nauczyć go wykonywania poleceń czy sztuczek. Rasa ta może być trzymana także w obecności dzieci, a na co dzień potrzebuje naszego zainteresowania i interakcji. Jednocześnie koty tajskie są dość głośne i często wyrażają werbalnie swój stan, co może być uciążliwe i irytujące dla niektórych osób. Nasz nowy czworonożny przyjaciel będzie wymagać również naszej uwagi i dopraszać się o zabawę, mizianie czy po prostu zauważanie jego obecności - z tego względu, jeżeli przez większość czasu nie ma nas w domu, nie jest to najlepszy wybór rasy.

Na co zwrócić uwagę, gdy chcemy mieć kota tajskiego?

Decydując się na zakup lub adopcję kota musimy być świadomi tego, że bierzemy odpowiedzialność za żywe stworzenie. Kot tajski wymaga odpowiedniej diety: karmy mokrej, suchej lub mięsa i ryb przygotowanych odpowiednio w domu. Kotów tej rasy nie trzeba szczotkować, ponieważ ich sierść jest krótka. Należy jednak pamiętać o dbaniu o zęby oraz przycinaniu pazurów, gdy te staną się zbyt długie.

Źródło fotografii:
unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license
pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »