Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

Kraków stanie na głowie

Wakacje w mieście nie muszą być nudne ani spędzane przed ekranem komputera - można je przeżyć tanecznie, od czasu do czasu stając na rękach lub na głowie…

Już 21 lipca 2012 roku na placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego przed Galerią Krakowską odbędą się zawody breakdance, gdzie krakowianie będą mieli okazję podziwiać rozgrywające się tam taneczne bitwy.

Historia breakdance sięga lat 70-tych ubiegłego wieku i związana jest z początkami kultury hip hop. Oparty na wyrazistym rytmie (tzw. beatach) z elementami akrobatyki taniec, jest sposobem na wyrażenie emocji przez młodych ludzi. Breakdance to taniec siłowo – sprawnościowy, dlatego, tym co charakteryzuje tancerzy, zwanych „b-boyami”, jest właśnie duża sprawność fizyczna, którą zyskują poprzez wielogodzinne treningi. Oprócz sprawności fizycznej taniec ten wymaga sporej dawki wyobraźni, która jest niezbędna w przygotowywaniu skomplikowanych figur.

Klimat nowojorskiego Bronxu będzie można poczuć już w najbliższą sobotę na placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego przed Galerią Krakowską. Podczas organizowanego w tym dniu turnieju, młodzi tancerze zaprezentują wszystkim zgromadzonym niezwykłe akrobacje. Nie zabraknie obrotów na głowie, tańca na jednej ręce, kroków wykonywanych "w parterze" i wielu innych sprawnościowych trików. Turniej ten będzie częścią Juliady 2012, trwającej w Krakowie przez cały lipiec. Zawody breakdance, będą doskonałą okazją do zaprezentowania kunsztu tanecznego, ale także i świetną zabawą dla wszystkich widzów. Startować mogą zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy, a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

wojcik_karolina@interia.eu

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »