Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

Kraków stanie na głowie

Wakacje w mieście nie muszą być nudne, ani spędzane przed ekranem komputera. Można je przeżyć tanecznie, od czasu do czasu stając na rękach lub na głowie… Już 21 lipca 2012 roku na placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego przed Galerią Krakowską odbędą się zawody breakdance.

Historia breakdance sięga lat 70-tych ubiegłego wieku i związana jest z początkami kultury hip hop w nowojorskiej dzielnicy Bronx. Oparty na wyrazistym rytmie (tzw. beatach) z elementami akrobatyki taniec, jest sposobem na wyrażenie emocji przez młodych ludzi. Breakdance to taniec siłowo - sprawnościowy, dlatego, tym co charakteryzuje tancerzy, zwanych „b-boyami", jest właśnie duża sprawność fizyczna, którą zyskują poprzez wielogodzinne treningi. Oprócz sprawności fizycznej taniec ten wymaga sporej dawki wyobraźni, która jest niezbędna w przygotowywaniu skomplikowanych figur.

Klimat roztańczonego nowojorskiego Bronxu będą mogli poczuć wszyscy, którzy w najbliższą sobotę wybiorą się na plac Jana Nowaka-Jeziorańskiego przed Galerią Krakowską. Podczas organizowanego w tym dniu turnieju, młodzi tancerze zaprezentują wszystkim zgromadzonym niezwykłe akrobacje. Nie zabraknie obrotów na głowie, tańca na jednej ręce, kroków wykonywanych "w parterze" i wielu innych sprawnościowych trików. Turniej ten będzie częścią Juliady 2012, trwającej w Krakowie przez cały lipiec.

Zawody breakdance, będą doskonałą okazją do zaprezentowania kunsztu tanecznego, ale także i świetną zabawą dla wszystkich widzów. Startować mogą zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy, a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Juliada - impreza sportowo-rekreacyjna organizowana w Krakowie od 1999 roku. Jej inicjatorem i pomysłodawcą jest Ks. Andrzej Augustyński, Społeczny Doradca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Młodzieży. Impreza skierowana jest do młodych osób, pozostających w mieście podczas wakacji (nazwa wydarzenia pochodzi od łacińskiej nazwy miesiąca lipca, w którym rokrocznie odbywa się Juliada). Juliada ma służyć promocji przede wszystkim sportów masowych, w które zaangażować się mogą dzieci i młodzież w każdym wieku i co równie ważne bez względu na dochody ich rodzin.

W trakcie Juliady będziemy promować dziewięć dyscyplin sportowych, w których będziemy organizować zawody dla dzieci i młodzieży: STREETBALL, PIŁKA RĘCZNA, TENIS STOŁOWY, FUTSAL (PIŁKA NOŻNA HALOWA), PIŁKA NOŻNA, BADMINTON, SIATKÓWKA, SZACHY.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Ewa Kwiecień

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »