Firma » Tax

Księgowość online

Księgowość online
Zobacz więcej zdjęć »
Technologia ewoluuje i w zastraszającym tempie dotyka wszystkich dziedzin życia współczesnego człowieka. Z jednej strony ma oczywiście ułatwić nam pracę, a z drugiej znacznie przyspiesza wszystkie działania i coraz częściej pozwala na wykonywanie zadań online.
Takie rozwiązania ograniczają formalności do minimum, a także oszczędzają czas ipozwalają zadbać o środowisko naturalne, ponieważ sam fakt na przykład prowadzenia księgowości online minimalizuje ilość koniecznych dokumentów w formie wydruków.

  1. Automatyzacja w księgowości
  2. Programy księgowe dla biur rachunkowych
  3. To proste

Automatyzacja w księgowości

A jeśli już o rozliczeniach i formalnościach mowa, to coraz więcej mniejszych lub większych firm i szczególnie działalności jednoosobowych sięga po dedykowane programy księgowe. W gąszczu procedur, terminów, formalności i stale zmieniających się przepisów takie wsparcie jest po prostu niezbędne. Zresztą właściciel jednoosobowej firmy traciłby dużo czasu na to, by zajmować się rachunkami, z zatrudnianie specjalisty na etat jest praktycznie bez sensu. Warto również pamiętać, że nad każdym przedsiębiorcą wisi również widmo kontroli, która sprawdza poprawność prowadzenia dokumentacji. Dobry księgowy to skarb.

Programy księgowe dla biur rachunkowych

Wiele firm rezygnuje z generowania kolejnych etatów na obsługę księgową. Chętnie korzystają więc z licznych biur rachunkowych, które w wielu wypadkach wyspecjalizowały się w obsłudze konkretnych klientów. Coraz więcej przedsiębiorstw sięga również po księgowość internetową. Dedykowane programy księgowe dla biur rachunkowych pozwalają zarządzać finansami firmy, a dodatkowe możliwości pozwalają również zarządzać innymi aspektami przedsiębiorstwa i bardzo mocno przydają się w prowadzeniu działalności gospodarczej.

To proste

Najczęściej z systemów księgowych korzystają przedsiębiorcy, którzy rozliczają się ze skarbówką „na zasadach ogólnych” lub podatkiem liniowym. Oczywiście ten system jest również przyjazny dla płatników VAT. Ten sposób rozliczania się jest doskonały, gdy generujemy przychody na podstawie dużej ilości dokumentów. Mamy bowiem do zapłacenia stałą stawkę niezależną od ilości rachunków, co nie jest takie oczywiste w przypadku stacjonarnej księgowości. Przede wszystkim systemy online pozwalają pracować tam, gdzie chcemy i kiedy chcemy, ponieważ ogranicza nas tylko i wyłącznie zasięg internetu. Poza księgowością programy umożliwiają również prowadzenie szeregu ewidencji takich jak na przykład amortyzacja czy zakup i sprzedaż VAT oraz pozwalają również wygenerować i wydrukować lub bezpośrednio wysłać do urzędu deklaracje PIT, VAT, ZUS DRA i wiele innych.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »