Firma » Tax

Księgowy Bielsko-Biała – o co go zapytać przed zdecydowaniem się na nawiązanie z nim współpracy?

Księgowy Bielsko-Biała – o co go zapytać przed zdecydowaniem się na nawiązanie z nim współpracy?
Zobacz więcej zdjęć »
Na prowadzenie własnej działalności gospodarczej decyduje się coraz więcej osób, czerpiąc z tego liczne korzyści. Bycie własnym szefem z całą pewnością jest marzeniem wielu osób, ale wiąże się z tym wiele obowiązków.

Jednym z nich jest prowadzenie firmowej księgowości, co niestety nie należy do łatwych zadań. Jeśli nie posiadamy odpowiedniej wiedzy i doświadczenia ani też nie dysponujemy sporą ilością wolnego czasu, to znacznie lepiej jest powierzyć rozliczenia podatkowe profesjonaliście w postaci wykwalifikowanego księgowego. Jak zatem wybrać tego właściwego?

Księgowy Bielsko-Biała – o co go zapytać przed zdecydowaniem się na nawiązanie z nim współpracy?

Tak naprawdę to jest wiele pytań, które warto zadać swojemu potencjalnemu księgowemu, zanim zdecydujemy się na podpisanie z nim umowy. Dzięki takiemu dokładnemu wypytaniu się o wszystkie istotne szczegóły, można w przyszłości uchronić się przed wieloma nieprzyjemnymi sytuacjami. Znaczenie z pewnością ma to, jaki jest limit faktur przychodu oraz miesięczny limit faktur kosztowych. Warto zatem zastanowić się nad tym, ile faktur będzie się wstawić klientom, aby niepotrzebnie nie musieć dopłacać zbyt wiele za rozliczenie każdej kolejnej faktury ponad wybrany przez siebie pakiet. Oczywiście należy zapytać księgowego także o koszt księgowania kolejnych faktu kosztowych poza pakietem. Znaczenie ma także to, kto będzie przechowywał oryginalne faktury i jak będą one dostarczane do księgowego. Nie trzeba chyba nikomu mówić o odliczeniu kosztów miesięcznych związanych z dostarczaniem do księgowego oryginałów. Koleją kwestią jest to, jaki będziemy mieli kontakt z księgowym. Nie zawsze jest potrzeba spotykania się za każdym razem osobiście, dzięki czemu można zaoszczędzić cenny czas i pieniądze. Księgowy powinien od razu odbierać telefon lub też oddzwaniać w przeciągu kilku minut, a na maile powinien odpowiadać na bieżąco. Swojego nowego księgowego warto zapytać także o to, do kiedy trzeba będzie przesłać mu faktury za ubiegł miesiąc i do kiedy przygotuje on rozliczenie miesiąca. Liczy się także to, w jaki sposób będą wystawiane faktury i kto zajmie się wprowadzaniem danych do systemu.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »