Firma » Tax

Kto powinien sporządzić rozliczenie PIT 37 online?

Kto powinien sporządzić rozliczenie PIT 37 online?
Zobacz więcej zdjęć »
Systematycznie co roku, przed przystąpieniem do rozliczenia PIT, zadajemy sobie pytania:

jaki formularz PIT powinienem wypełnić?, z których ulg podatkowych mogę skorzystać w tym roku?, do kiedy powinienem przesłać PIT i do którego urzędu skarbowego?, w jaki sposób przekazać 1% na działalność wybranej Organizacji Pożytku Publicznego?

Deklarację PIT-37 w wersji papierowej lub jako e PIT 37 składamy w sytuacji, gdy wykazujemy dochody opodatkowane wyłącznie według skali podatkowej (w tym roku 18% i 32%) wskazanej w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Na stronie internetowej Ministerstwa Finansów wyszczególniona jest grupa przychodów, których rozliczenie powinno być złożone na deklaracji PIT 37 lub e PIT 37:

 • wynagrodzenia z umowy o pracę, z  umowy-zlecenia, pracę nakładczą, spółdzielczy stosunek pracy,  wynagrodzenie z tytułu kontraktów menedżerskich,
 • emerytury, renty krajowe i zasiłki przedemerytalne,
 • dochody pobierane z tytułu członkostwa w produkcyjnych spółdzielniach rolniczych,
 • zasiłki  z ubezpieczenia społecznego;
 • stypendia studenckie,
 • wypłaty z tytułu praw autorskich
 • kwoty otrzymane z Funduszu Pracy lub Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.
 • wynagrodzenie otrzymane za pracą w areszcie lub zakładzie karnym

Deklaracja PIT-37 online jest najczęściej składaną do urzędu skarbowego  deklaracją podatkową. Najprostszą metodą na wypełnienie i rozliczenie PIT 37 online jest  skorzystanie z programu PIT i rozliczenie podatku przez Internet.

W jaki sposób mogę przesłać rozliczenie PIT 37 online?

Ministerstwo Finansów poleca elektroniczną formę rocznego rozliczenia podatku oraz przesłanie deklaracji PIT do urzędu skarbowego przez Internet. Jest kilka sposobów na rozliczenie  PIT 37 online. Można skorzystać z interaktywnych formularzy PIT, które są dostępne na Portalu Podatkowym Ministerstwa Finansów. Dokumenty w formacie PDF można wypełnić komputerowo, podpisać wprowadzając dane identyfikacyjne oraz  wysłać do właściwego urzędu skarbowego korzystając z konta osobistego na Portalu Podatkowym  MF. Jednak najlepszym, najszybszym, bezpłatnym i bezpiecznym sposobem na rozliczenie PIT 37 online jest użycie  zewnętrznego systemu rozliczeń podatków w postaci programu PIT. Polecamy program PITax.pl, który dzięki intuicyjnemu kreatorowi deklaracji PIT (system zadaje kilka prostych pytań a na podstawie udzielonych odpowiedzi, wskazuje właściwe druki PIT wraz z załącznikami do  wypełnienia) System następnie pomoże nam w ich wypełnieniu i rozliczy PIT online. Sporym ułatwieniem dla użytkowników programu PITax.pl jest, dzięki integracji z platformą e-Deklaracje, możliwość wykorzystania od połowy marca tzw. PFR, czyli wstępnie wypełnionej deklaracji podatkowej. Dzięki temu zaoszczędzimy bezcenny czas i nerwy, a przede wszystkim nie będziemy musieli korygować pomyłek w naszym zeznaniu podatkowym.

Rozliczenie PIT 37 online z wykorzystaniem przysługujących ulg.

Warto pamiętać, że rozliczając PIT możemy skorzystać z przysługujących nam ulg. Dlatego warto w ciągu roku podatkowego gromadzić wszystkie dokumenty, które mogą wykazać poniesione przez nas wydatki.

Ulgi odliczane od dochodu :

 • ulga rehabilitacyjna, internetowa, przekazania darowizny, ulga na nowe technologie,  z tytułu wpłat na IKZE,

Ulgi odliczane od podatku:

 • ulga prorodzinna
 • ulga abolicyjna

Artykuł powstał we współpracy z portalem PITax.pl Łatwe podatki, oferującym nie tylko możliwość bezpłatnego rozliczenia podatku PIT, ale także dostęp do ogromnej bazy wiedzy podatkowej i pomocy ze strony zespołu doświadczonych ekspertów i doradców podatkowych.

Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych jest organizacją pożytku publicznego niosącą pomoc innym organizacjom. W ramach projektu wsparcia organizacji w zbiórce 1% podatku IWOP udostępnił organizacjom system PITax.pl Łatwe podatki do swobodnego użytku jako narzędzia wspomagającego zbiórkę funduszy na rzecz trzeciego sektora.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (1)

 • avatar
  ~Jarek 2017-02-27 16:14:50

  Na mojej stronie https://goo.gl/wxi5L7 jest dostępny program bardzo ułatwiający rozliczenia podatkowe. A przy okazji będą wdzięczny za przekazanie 1% podatku.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »