Gospodarka » Żywność

Które przyprawy najchętniej wybierają Polacy?

Które przyprawy najchętniej wybierają Polacy?
Zobacz więcej zdjęć »
Jakimi ziołami i przyprawami smakuje oraz pachnie współczesna polska kuchnia? Galeo – jeden z liderów rynku przypraw – zdradza, które produkty marki najczęściej wędrują do sklepowego koszyka!

Polacy w pierwszej kolejności sięgają po zioła i przyprawy obecne w tradycyjnej polskiej kuchni od wieków. Absolutnym rekordzistą jest pieprz mielony. Co 10. przyprawa kupowana przez Polaków spośród produktów Galeo to właśnie ten rodzaj pieprzu. Zaraz po nim plasują się liście laurowe – niezbędny dodatek do zup, sosów i marynat. Trzecie miejsce zajmują ex aequo majeranek, ziele angielskie oraz wyjątek w tym gronie, czyli gotowa kompozycja – przyprawa do kurczaka. 

Tuż za podium znajduje się pieprz ziołowy Galeo, którego ostrość porównywalna jest do pieprzu czarnego, jednak przyprawy te różnią się smakiem i właściwościami. Wyrazistości daniom dodajemy też chętnie, korzystając z czosnku granulowanego i pieprzu ziarnistego, zaś apetycznego koloru i słodyczy – ze słodkiej papryki. 

– Polacy, coraz bardziej otwarci na różne smaki, wciąż pozostają przywiązani do kuchni, którą znają ze swojego dzieciństwa. W pierwszej kolejności, chcąc nadać daniom ostrości, sięgają po czarny pieprz, potem pieprz ziołowy, a dopiero potem myślą o ostrej papryce bądź chili. Zużywamy także ogromne ilości liści laurowych i ziela angielskiego, a równocześnie chętnie sięgamy po gotowe kompozycje dedykowane konkretnym daniom. Wśród tych ostatnich faworytem jest przyprawa do kurczaka, co wcale nie dziwi w zestawieniu z ogromną popularnością mięsa drobiowego w ostatnich latach – podsumowuje Iwona German, dyrektor marketingu McCormick w regionie CEE.

Źródło: dane odsprzedażowe Galeo w okresie 04.2017-07.2018.

Przyprawy Galeo znajdziemy w tradycyjnych sklepach spożywczych i sieciach lokalnych na terenie całego kraju, a także w sieciach Kaufland, Carrefour i E.Leclerc w opakowaniu w cenie ok. 1,29 zł. 


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JBcomm

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »