Dom » Wnętrza

Kuchenne krągłości – opływowe meble wykończone blatami konglomeratowymi Technistone

Kuchenne krągłości – opływowe meble wykończone blatami konglomeratowymi Technistone
Zobacz więcej zdjęć »
Miękkie linie i organiczne kształty zabudowy kuchennej to hit ostatnich miesięcy. Brak rogów i kantów sprawia, że przestrzeń nabiera lekkości, przestronności, a jednocześnie dynamiki. Fantazyjne formy mebli wymagają jednak precyzyjnego i wzorowego wykończenia w postaci najwyższej jakości blatów.

Większość elementów wyposażenia kuchni, takich jak szafki, lodówki, zmywarki czy piekarniki posiada proste, geometryczne kształty, dzięki którym można idealnie dopasować je do siebie, a także umieścić w pomieszczeniu o tradycyjnym kształcie kwadratu lub prostokąta. Coraz częściej jednak spotyka się wyspy kuchenne o niestandardowych kształtach. Obłe lub faliste formy wysp kuchennych są ergonomiczne, przyjemne dla oka, coraz łatwiej także dopasować do nich wszelkie sprzęty AGD.

Kuchnie na fali

Kuchenne krągłości mogą występować pod postacią półokrągłych barków, owalnych wysp i półwyspów, powierzchni roboczych w kształcie podkowy czy wolnostojących brył o fantazyjnych formach pozbawionych jakichkolwiek rogów czy kątów. Rozwiązania bazujące na rezygnacji z geometrycznych linii posiadają niezwykle dekoracyjny charakter, a w dodatku są wyjątkowo praktyczne. Barki w kształcie półokręgu pozwalają bowiem na zaoszczędzenie miejsca, a jednocześnie zwiększenie powierzchni roboczej. Dodatkowo pomagają wydzielić wygodną przestrzeń do prac kuchennych. Wyspa kuchenna w kształcie koła z odpowiednio dobranymi wygodnymi hokerami może pełnić funkcję rodzinnego stołu, pozwalającego na swobodny kontakt ze sobą wszystkim uczestnikom rozmowy. Brak kantów ogranicza również ryzyko przypadkowego urazu, co jest ważne zwłaszcza w przypadku, gdy z kuchni korzystają dzieci i osoby starsze. Najśmielsze rozwiązania zabudowy kuchni w całości bazują na aerodynamicznych kształtach. Bryły mebli przybierają wtedy niesymetryczne, falujące formy, upodabniające je do futurystycznych obiektów kosmicznych.

Kuchnia na okrągło

Niestandardowy kształt mebli kuchennych wymusza wykorzystanie najwyższej jakości materiałów, co dotyczy w szczególności blatów. Podczas gdy fronty szafek można z łatwością wykonać np. z giętych płyt MDF, powierzchnia robocza musi być na tyle trwała, aby wytrzymać wymagający proces docinania, ale i na tyle lekka, aby nie było konieczności stosowania dodatkowych żebrowań, które ograniczają pojemność szafek. Wpuszczenie w blat spójnych z resztą aranżacji przyborów sanitarnych o niestandardowych kształtach elipsy lub koła wymaga nie tylko precyzji wykonania, ale i możliwości idealnego wykończenia przestrzeni między powierzchnią roboczą a niecką zlewu. W tym przypadku istotną rolę odgrywają parametry użytkowe blatu, takie jak wodoodporność czy antybakteryjność. Wśród materiałów, które idealnie nadają się do tworzenia powierzchni roboczych o miękkich liniach i niestandardowych kształtach są blaty konglomeratowe Technistone. Z jednej strony są one bardzo plastyczne i łatwe w obróbce, dzięki czemu można tworzyć z nich oryginalne, fantazyjne kształty, a z drugiej strony charakteryzują się wysoką spoistością i trwałością, dzięki czemu podczas obróbki nie kruszą się i są wysoce odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Płyty konglomeratowe Technistone dostępne są zarówno w standardowej grubości 30 mm, jak i w formie ultracienkich powierzchni o grubości zaledwie 12 mm, których wytrzymałość na obciążenia pozostaje taka sama jak w przypadku tradycyjnych przekrojów. Dzięki wielości wybarwień, wysokim parametrom użytkowym, a przede wszystkim prostocie obróbki blaty konglomeratowe Technistone stanowić będą efektowne oraz trwałe wykończenie nowoczesnych kuchennych kompozycji.

 

Orientacyjne ceny: od 700 netto/m²

Informacje o firmie:

TECHNISTONE to wiodący europejski producent płyt wykonanych z konglomeratu kwarcowego i kwarcowo-granitowego z ponad 20-letnią historią. Centrala TECHNISTONE znajduje się w Republice Czeskiej – mieście Hradec Kralove, gdzie firma od 23 lat produkuje kamień konglomeratowy we włoskiej technologii Breton. Produkt dostępny jest w postaci płyt o najwyższej jakości, wysokiej higieniczności i licznych walorach estetycznych. TECHNISTONE jest również aktywnym członkiem ASTA Europe (Europejskiego Zrzeszenia Producentów kamienia Konglomeratowego), które kładzie duży nacisk na normy wg których produkowany jest kamień konglomeratowy. Ścisła kontrola jakości surowców, produkcji czy pakowania i wysyłki daje TECHNISTONE pewność, że klient końcowy  będzie zadowolony z użytkowania finalnego produktu. Posiadanie Certyfikatu ISO 9001, który jest sprawdzany i kontrolowany przez renomowaną niemiecką firmę TUV daje odbiorcom pewność najwyższej jakości materiału. Wszystkie materiały TECHNISTONE posiadają 10 lat gwarancji.  Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

E.C.H.O. Communications

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »