Gospodarka » Narzędzia

Kumulacja mocy w kompaktowym formacie

Kumulacja mocy w kompaktowym formacie
Zobacz więcej zdjęć »
Bosch wprowadził w kwietniu na rynek nową generację wiertarek udarowych z linii zielonej. Trzy linie urządzeń nowej serii Compact: „Easy“, „Universal“ oraz „Expert“ to produkty idealnie dopasowane do różnych grup użytkowników. Są bardziej poręczne i kompaktowe od swoich poprzedniczek.

Mimo mniejszego rozmiaru nie tracą na mocy. Producent zadbał również o nowy, zintegrowany system odsysania pyłu, który występuje w standardzie lub jako opcja. Z badań przeprowadzonych w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Polsce i Hiszpanii przez Research International wynika, że użytkownicy wiertarek udarowych bardzo dużą wagę przywiązują do komfortu pracy i ergonomii narzędzi.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

W badaniu tym 96 % z 1 300 uczestników oceniło nowe wiertarki udarowe Bosch jako bardzo poręczne w użytkowaniu.

Przejrzysty podział nowej serii wiertarek udarowych Compact na linie: „Easy", „Universal" oraz „Expert" ułatwia użytkownikom dokonanie właściwego zakupu.

Wszystkie wiertarki udarowe Compact firmy Bosch są wyposażone w nowy, wydajny system odsysania pyłu lub są przygotowane do jego opcjonalnego zamontowania. System, którego demontaż następuje po naciśnięciu jednego przycisku, oferuje dzięki ulepszonemu przepływowi powietrza większą siłę ssania niż w poprzednich wersjach wiertarek. Pojemnik na pył można w bardzo łatwy sposób otworzyć, aby go opróżnić. Pozwala to skutecznie chronić przed pyłem dywany, tapety lub tapicerkę mebli.

Poprawę ergonomii Bosch osiągnął poprzez zastosowanie mniejszych silników i przekładni, nową konstrukcję obudowy z dużymi, miękkimi powierzchniami podparcia dla dłoni, a także optymalne wyważenie narzędzia. Wiertarki oferują identyczną moc przy wkręcaniu, niezależnie od kierunku obrotów narzędzia. Włącznik z wbudowaną regulacją prędkości obrotowej i system Electronic ułatwiają nawiercanie gładkich powierzchni. Praktyczny wieszak w pobliżu stabilnej tulejki kabla pozwala w wygodny sposób przechowywać narzędzie podczas przerw w pracy.

Linia „Easy"
Dwie wiertarki udarowe linii „Easy" (PSB 500 RE i PSB 500 RA z wbudowanym systemem odsysania pyłu) są o ok. 20 % mniejsze od swoich poprzedniczek, a jednocześnie są najmniejszymi urządzeniami w tej klasie produktów. Nowe narzędzia są dostosowane do potrzeb tych użytkowników, którzy do tej pory nie mieli zbyt dużego doświadczenia w pracy z elektronarzędziami lub sporadycznie wykonują prace związane z wierceniem lub wkręcaniem. Silniki o mocy 500 W oraz liczba 48 000 udarów na minutę gwarantują wysoka wydajność. Wiertarkami można wiercić otwory do średnicy 10 mm w betonie, 25 mm w drewnie i 8 mm w stali. Dwuczęściowy, szybkozaciskowy uchwyt wiertarski umożliwia szybki montaż wierteł lub końcówek wkręcających.

Linia „Universal"
Wiertarka udarowa linii „Universal" (PSB 650 RE) została zaprojektowane z myślą o pragmatycznych użytkownikach, którzy wykonują także projekty o średnim stopniu trudności, głównie po to, aby zaoszczędzić na kosztach wynajęcia fachowca. Użytkownicy tej grupy oczekują wydajności połączonej z wysokim komfortem użytkowania. Nowa, jednobiegowa wiertarka udarowa z silnikami o mocy 650 W wierci otwory do średnicy 14 mm w betonie, 30 mm w drewnie i 12 mm w stali. Można nią wykonać wszystkie codzienne prace łącznie z zastosowaniami stacjonarnymi.

Linia „Expert"
Wiertarki udarowe linii „Expert" (PSB 850-2 RE, PSB 850-2 RA z wbudowanym systemem do odsysania pyłu, PSB 1000-2 RCE i PSB 1000-2 RCA również z wbudowanym systemem) spełniają najwyższe oczekiwania doświadczonych i ambitnych użytkowników. Urządzenia posiadają wysoką moc, są wytrzymałe i wyposażone w dwubiegową przekładnię. Radzą sobie doskonale zarówno z wkręcaniem dużych wkrętów, jak i z mieszaniem zapraw czy gęstych farb dyspersyjnych. Wiertarki linii „Expert" są wyposażone w wydajne silniki o mocy 850 lub 1 000 W i na pierwszym biegu osiągają moment obrotowy rzędu 46 lub 60 Nm. Wszystkie modele posiadają także funkcję wstępnego wyboru prędkości obrotowej. Wiertarkami można wiercić otwory do średnicy 18 lub 20 mm w betonie, do 40 mm w drewnie i do 13 lub 16 mm w stali. Stabilne osadzenie odpowiedniego osprzętu zapewnia jednoczęściowy uchwyt wiertarski z systemem Auto-Lock. Modele z silnikiem o mocy 1 000 W mają metalowy uchwyt wiertarski ze szczękami wykonanymi z węglików spiekanych, a także system Bosch Constant Electronic, który zapewnia stałą moc niezależnie od obciążenia.

Sugerowana cena detaliczna brutto (kwiecień 2010):
- PSB 500 - 259 zł
- PSB 500 RA z wbudowanym systemem odsysania
pyłu - 329 zł
- PSB 650 RE - 399 zł
- PSB 850-2 RE - 599 zł
- PSB 850-2 RA z wbudowanym systemem do odsysania
pyłu - 699 zł
- PSB 1000-2 RCE - 849 zł
- PSB 1000-2 RCA również z wbudowanym systemem - 899 zł

Grupa Bosch jest wiodącym w świecie przedsiębiorstwem technologiczno-usługowym. Poszczególne działy przedsiębiorstwa: Technika motoryzacyjna, Technika przemysłowa oraz Dobra użytkowe i techniczne wyposażenie budynków, w których zatrudnionych jest ok. 270 tys. pracowników, odnotowały w 2009 roku obrót w wysokości ok. 38 mld euro. Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz przeszło 300 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach świata. Z uwzględnieniem dystrybutorów, Bosch jest obecny w ok. 150 krajach na świecie. Światowa organizacja, na którą składają się ośrodki badawczo-rozwojowe, fabryki oraz sieć dystrybutorów jest filarem rozwoju przedsiębiorstwa. Każdego roku Bosch przeznacza ponad 3,5 mld euro na badania i rozwój oraz zgłasza do patentu ponad 3000 innowacji. Produkty i usługi Bosch poprawiają jakość życia ludzi, oferując im innowacyjne i praktyczne rozwiązania.

Przedsiębiorstwo, które początkowo nosiło nazwę „Warsztat mechaniki precyzyjnej i elektrotechniki", zostało założone w 1886 roku, w Stuttgarcie przez Roberta Boscha (1861 - 1942). Społeczno-prawna struktura spółki Robert Bosch GmbH zapewnia Grupie Bosch niezależność i samodzielność. Umożliwia to przedsiębiorstwu tworzyć dalekosiężne plany oraz inwestować w ważne dla przyszłości firmy projekty. 92 proc. udziałów w spółce Robert Bosch GmbH należy do Fundacji Robert Bosch Stiftung GmbH. Prawem głosu dysponuje większościowo instytucja powiernicza Bosch Industrietreuhand KG, która pełni funkcje rynkowe udziałowca. Pozostałe udziały w spółce znajdują się w rękach rodziny i spadkobierców Roberta Boscha oraz spółki Robert Bosch GmbH.

Działalność Grupy Bosch w Polsce obejmuje sprzedaż części samochodowych i urządzeń diagnostycznych, elektronarzędzi Bosch, Skil, Dremel, Rotozip, CST/berger oraz urządzeń grzewczych oferowanych pod markami Junkers i Buderus, systemów zabezpieczeń i sprzętu z zakresu napędów i sterowań (Bosch-Rexroth). Ponadto w Polsce odbywa się produkcja systemów hamulcowych Bosch (w Mirkowie koło Wrocławia), a także sprzedaż i produkcja (w Łodzi) sprzętu AGD w ramach spółki Bosch-Siemens Sprzęt Gospodarstwa Domowego (udział Boscha 50 proc.).

Więcej informacji: www.bosch.com, www.bosch.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »