Firma » System prawny

Kupię spółkę Warszawa

Kupię spółkę Warszawa
Zobacz więcej zdjęć »
Założenie działalności gospodarczej wiąże się z szeregiem kwestii formalnych, których dopełnienie nie tylko jest czasochłonne, ale także niezwykle problematyczne.
Zdecydowana większość firm w Polsce działa w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Tradycyjne dopełnienie procedury rejestracyjnej tego podmiotu zajmuje około 3-4 tygodni. Czas ten jednak może się znacznie wydłużyć w razie wystąpienia jakichkolwiek nieprawidłowości, wymagających wprowadzenia dodatkowych poprawek. Na szczęście niedogodności te można w znacznym stopniu ograniczyć poprzez zakup gotowej spółki, czyli podmiotu, który przeszedł już pełną rejestrację i może natychmiast poprowadzić pod sobą działalność. Potwierdzeniem wpisania spółki do należytych rejestrów są numery NIP, KRS i REGON. Ponadto istnieje możliwość nabycia gotowej spółki wpisanej do rejestru VAT. Kwestia ta jest bardzo istotna, ponieważ ubiegłoroczne modyfikacje w prawie podatkowym sprawiły, że samodzielne wpisanie swojej firmy do danego rejestru zostało znacznie utrudnione. Przedsiębiorcy nie tylko muszą liczyć się z koniecznością przejścia długiej procedury ewidencyjnej, ale także możliwością odrzucenia ich wniosku rejestracyjnego. Kupując gotową spółkę z VAT-em tytuł czynnego płatnika podatku od wartości dodanej przejmujemy automatycznie.

Formalności związane z kupnem gotowej spółki zostają w znacznej mierze ograniczone. Jeden z nielicznych obowiązków potencjalnego przedsiębiorcy stanowi złożenie podpisu na umowie spółki sporządzonej w formie aktu notarialnego. Co ważne, powinno to odbyć się pod nadzorem notariusza, a w przypadku cudzoziemca, nie władającego w sposób płynny językiem polskim, który na terenie naszego kraju jest językiem urzędowym, również w obecności tłumacza przysięgłego. Decydując się na kupno gotowej jednostki warto zwrócić się do firmy, która pomoże nam w dopełnieniu dalszych formalności oraz w późniejszym prowadzeniu księgowości naszego przedsiębiorstwa.

Bardzo istotną kwestię podczas zakładania spółki stanowi miejsce jej rejestracji. Miasto, w którym dokonamy wpisu spółki do KRS będzie jednocześnie siedzibą naszej firmy.

Informacja ta będzie podana na niemal każdym dokumencie oraz we wszystkich rejestrach. Spółki z siedzibą w dużym, prestiżowym mieście budzą znacznie większą wiarygodność w oczach potencjalnych Klientów i kontrahentów, stąd też znacznie chętniej zwrócą się do niej nie tylko Klienci, ale także potencjalni kontrahenci. Jest to kwestia niezwykle istotna zwłaszcza dla początkującego przedsiębiorcy, który nie posiada grona lojalnych odbiorców i współpracowników.

Mając to na uwadze, ciężko dziwić się popularności ogłoszeń "kupię spółkę Warszawa". W Polsce bez wątpienia najbardziej pożądaną lokalizację stanowi właśnie Warszawa, ze względu na fakt, iż jest to stolica, ale także dlatego, że jest położona w centralnej części Polski, w której skupione są największe korporacje nie tylko te polskie, ale także międzynarodowe.

Aby dodatkowo zwiększyć swoje szanse na sukces, możemy zdecydować się na kupno spółki stażowej. Warto jednak wówczas zadbać, aby spółka taka była zupełnie czysta, a więc pozbawiona historii gospodarczej. Tylko taki podmiot jest w stanie zapewnić nam pełne bezpieczeństwo.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Konsultant_Finansowy

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »
Array ( [p_srv_id] => 3 [p_usr_id] => 102697 [p_type] => ARTICLE [p_accepted] => YES [p_status] => ENABLED [p_pkg_nr] => 1 [p_pkg_items] => 4 [p_ctg_ids] => )