Dom » Wnętrza

Lampy Miranda firmy Technolux - sposób na modną aranżację

Lampy Miranda firmy Technolux - sposób na modną  aranżację
Zobacz więcej zdjęć »
Meble oraz dodatki we współczesnych wnętrzach swoim wyglądem przypominają bardziej dzieła sztuki niż przedmioty użytkowe.

Lampy firmy Technolux z kolekcji Miranda, zaprojektowane w zgodzie z najnowszymi trendami, stanowią unikatowy element dekoracyjny, wpisując się tym samym w modernistyczną stylistykę pomieszczenia.

Nazwa modernizm pochodzi od francuskiego słowa oznaczającego nowoczesność, a jego etymologia nie jest przypadkowa. Styl ten bowiem proponuje rozwiązania śmiałe, postępowe i oryginalne, a przy tym bardzo praktyczne. Wnętrza zaprojektowane są tak, by dawały poczucie komfortu, a znajdujące się w nim sprzęty były nie tylko estetyczne, ale i funkcjonalne. W nowoczesnych mieszkaniach modne są otwarte przestrzenie, oszczędność formy oraz świetlne aranżacje. Większość mebli oraz dekoracji to przedmioty użytkowe, które zachwycają niestandardowym i unikatowym wyglądem. Taką rolę mogą również pełnić oprawy oświetleniowe. Lampy firmy Technolux z linii Miranda doskonale oświetlą pomieszczenie w modernistycznym stylu, równocześnie podkreślając jego niekonwencjonalny charakter.

Modne kontrasty

Wnętrza urządzone w modernistycznym stylu to na pierwszy rzut oka mieszanka kontrastowych barw i form. Jednak jest to jedynie pozorne, a wszystkie znajdujące się tam elementy są odpowiednio dobrane i muszą ze sobą współgrać. Również kolekcja opraw oświetleniowych Miranda firmy Technolux zaprojektowana została według wymogów nowoczesności. Każda lampa wchodząca w skład kolekcji wyróżnia się ciekawym zestawieniem kolorystycznym oraz niebanalnym fasonem. Klosze w kształcie trójkątnej bryły wykonane zostały z białego, matowego szkła, które zestawiono z drewnianymi listwami w modnym kolorze wenge. Dodatkowo, zwisy umieszczone zostały na długich linkach ze stali nierdzewnej. Bardzo ciekawym elementem kolekcji jest również lampka biurkowa, osadzona na stalowym stelażu, przypominająca małą, awangardową latarnię. Proste, geometryczne kształty, szkło, ciemne drewno oraz stal to cechy charakteryzujące modernistyczne wnętrza, dlatego też lampy z kolekcji Miranda firmy Technolux doskonale sprawdzą się w nowoczesnych mieszkaniach.  

Estetycznie i praktycznie

Funkcjonalność, która stała się jedną z zasad nurtu modernistycznego sprawia, iż wnętrza w takiej stylistyce znajdują coraz więcej zwolenników. Przedmioty, które się tam znajdują powinny nie tylko je ozdabiać, ale przede wszystkim spełniać swoje zadania. Lampy z kolekcji Miranda firmy Technolux doskonale sprawdzą się w tej roli. To szeroki wybór opraw oświetleniowych Miranda stanowi przede wszystkim o praktycznej stronie tej linii. Na kolekcję składa się bowiem pięć eleganckich zwisów posiadających od jednego do czterech kloszy, kinkiet oraz lampka biurkowa. Możemy zatem zaaranżować mieszkanie w niebanalny sposób, tworząc spójną kompozycję, bądź wybrać model najbardziej odpowiadający naszym potrzebom. Zwisy - Miranda III, Miranda IV oraz Miranda IV lista - posłużyć mogą jako główne źródło światła. Zwisy z jednym lub dwoma kloszami świetnie sprawdzą się w kuchni, zawieszone nad drewnianym stołem lub blatem kuchennym doświetlą pomieszczenie i miejsce pracy. W skład kolekcji wchodzi również kinkiet Miranda, który w szczególności spełni swoja rolę w korytarzach i mniejszych pomieszczeniach, niepotrzebnie nie zajmując miejsca. Praktycznym dopełnieniem linii będzie lampka biurkowa o wymiarach 36 cm x 25 cm, która ozdobi biurko w gabinecie, czy nocny stolik w sypialni, subtelnie oświetlając pomieszczenie. Sprawdzi się podczas wieczornego czytania książek, a wraz z pozostałymi oprawami oświetleniowymi z kolekcji Miranda firmy Technolux stworzy spójną i bardzo modną kompozycję.

Białe ściany, luksusowe meble oraz abstrakcyjne dodatki to tylko niektóre z cech stylu modernistycznego. Odpowiednio dobrana oprawa oświetleniowa dodatkowo podkreśli jego nietuzinkowy charakter. Oryginalny wygląd oraz praktyczne zastosowanie sprawia, iż lampy z kolekcji Miranda firmy Technolux spiszą się doskonale w tej roli.

Kolekcja Miranda:

Miranda I zwis:
Wysokość: 85 cm
Średnica: 26 cm
Sugerowana cena detaliczna: 90 zł
Miranda II zwis:
Wysokość: 85 cm
Średnica: 54 cm
Sugerowana cena detaliczna: 171 zł
Miranda III zwis:
Wysokość: 85 cm
Średnica: 90 cm
Sugerowana cena detaliczna: 250 zł
Miranda IV zwis:
Wysokość: 85 cm
Średnica: 36 cm
Sugerowana cena detaliczna: 340 zł

Miranda IV zwis listwa:
Wysokość: 85 cm
Średnica: 120 cm
Sugerowana cena detaliczna: 333 zł
Miranda I kinkiet:
Wysokość: 27 cm
Średnica: 16 cm
Sugerowana cena detaliczna: 103 zł
Miranda I biurkowa:
Wysokość: 36 cm
Średnica: 25 cm
Sugerowana cena detaliczna: 114 zł

Firma Technolux Sp.j. jest rodzinną firmą prywatną, założoną w 1994 r. Spółka produkuje dekoracyjne oprawy oświetleniowe do wnętrz mieszkalnych oraz obiektów publicznych. Obecnie firma posiada dwa zakłady produkcyjne o łącznej powierzchni 10 000 m2., średniorocznie produkując i sprzedając 3000 sztuk opraw dziennie. Ponad 65% produkcji jest sprzedawane za granicę. Firma eksportuje do: Belgii, Białorusi, Bułgarii, Czech, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Irlandii, Izraela, Kazachstanu, Kirgizji, Litwy, Łotwy, Mołdawii, Niemiec, Norwegii, Rosji, Rumunii, Senegalu, Słowacji, Ukrainy i na Węgry.
TECHNOLUX Sp.j.
ul. Koksowa 2B
42-200 Częstochowa
Tel +48 343449110
technolux@technolux.pl
www.technolux.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

flypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »