Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało

Laser IPL - Cechy i zastosowanie

Laser IPL - Cechy i zastosowanie
Zobacz więcej zdjęć »
IPL – depilacja skóry, fotoodmładzanie, redukcja przebarwień. IPL, czyli Intense Pulse Light to niezwykła alternatywa dla stosowanych wcześniej w medycynie estetycznej laserów. Jakie zabiegi można wykonać przy użyciu IPL?

IPL (ang. Intense Pulse Light) to oznaczenie światła impulsowego o dużej mocy. Technologia ta jest bardzo chętnie stosowana w medycynie estetycznej i kosmetologii m.in. do wykonywania zabiegów depilacji laserowej, redukcji przebarwień skóry czy do zabiegów fotoodmładzania. Z naszego artykułu dowiesz się jakie są cechy światła IPL oraz kiedy warto, a kiedy nie można go stosować.Jak działa laser IPL?

IPL nie do końca jest laserem, tylko wiązką rozproszonych promieni świetlnych o różnej długości. Dzięki rozproszeniu i zróżnicowaniu długości, IPL ma możliwość dotarcia do różnych warstw skóry, dzięki czemu jego działanie może być bardziej kompleksowe. Efektem naświetlania skóry światłem impulsowym o dużej mocy jest zwiększenie intensywności produkcji kolagenu, wygładzania zmarszczek, niszczenie włosków oraz redukcja przebarwień skóry. Dokładna lista zabiegów przeprowadzanych światłem IPL, zawiera m.in.:

  • depilację laserową,
  • fotoodmładzanie, czyli redukcję uszkodzeń posłonecznych skóry, przebarwień, zaczerwienień i naczynek krwionośnych, wygładzanie, ujędrnianie i uelastycznienie skóry, a także redukcję zmarszczek,
  • redukcję przebarwień,
  • redukcję zmian naczyniowych i rumienia.


Zalety i ograniczenia lasera IPL

Ze względu na szerokie możliwości światła impulsowego o dużej mocy, zabiegi IPL są wykonywane w większości dobrych klinik medycyny estetycznej. Żeby móc się poddać zabiegowi trzeba mieć ukończone 25 lat oraz nie można być chorym na epilepsję. Lampa IPL wytwarza bowiem promieniowanie, które jest widoczne w całym zakresie światła widzialnego i części światła w podczerwieni.

Zabiegi przy użyciu światła IPL są bezpieczne i bardzo skuteczne. Jak wskazaliśmy powyżej, IPL umożliwia usunięcie wielu różnorodnych problemów skórnych. Należy jednak pamiętać, że zabieg wykonywany przez niedoświadczonego specjalistę może mieć także skutki uboczne, polegające na pozostawieniu blizn. Z tego względu należy wybierać zawsze jedynie sprawdzone miejsca, które cieszą się dobrą opinią wśród pacjentów. Jednym z takich miejsc jest Przychodnia Specjalistyczna High Med w Warszawie. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że efekt zabiegu będzie taki, jak żeśmy to sobie wymarzyli i nie zakończy się żadnymi nieprzewidywalnymi problemami. Dobry specjalista będzie wiedział, czy w naszym przypadku, czyli u pacjentów z naszą karnacją skóry, zastosowanie świtał IPL jest najlepszą możliwością, czy jednak lepiej zdecydować się na inną metodę depilacji laserowej czy odmładzania skóry.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »