Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Leczenie kanałowe. Na czym polega i gdzie je wykonać w Krakowie?

Leczenie kanałowe. Na czym polega i gdzie je wykonać w Krakowie?
Zobacz więcej zdjęć »
Leczenie kanałowe to zabieg, który wzbudza wiele emocji. Pacjenci obawiają się towarzyszącego mu bólu, a także często nie wiedzą, czego mają się spodziewać.

Ma to miejsce zwłaszcza, jeśli mamy nieprzyjemne wspomnienia z leczenia kanałowego w przeszłości lub po raz pierwszy pojawia się u nas konieczność przeprowadzenia tego zabiegu dentystycznego. Jak jednak mówi popularne powiedzenie „nie taki diabeł straszny, jak go malują”, a leczenie kanałowe może być w dzisiejszych czasach w pełni komfortowe i bezpieczne dla pacjenta. Sprawdźmy, jak się je przeprowadza w najlepszych klinikach!Czym jest leczenie kanałowe? Kiedy się je wykonuje?

Leczenie kanałowe jest bardzo ważnym i cenionym w środowisku dentystycznym zabiegiem. Pozwala ono na uratowanie zęba przed ekstrakcją, czyli usunięciem oraz całkowite wyeliminowanie dolegliwości bólowych związanych z próchnicą w zaawansowanym stadium. Leczenie kanałowe jest więc często jedyną i ostatnią szansą na ocalenie zęba objętego próchnicą przed wyrwaniem oraz zabiegiem, na który zdecydowanie warto się zdecydować, zwłaszcza w dzisiejszych czasach.

Obecnie, leczenie kanałowe jest przeprowadzane z zastosowaniem nowoczesnych technik stomatologicznych oraz zaawansowanego sprzętu. W efekcie, jest to bardzo skuteczna i praktycznie bezbolesna metoda, która daje w pełni satysfakcjonujące efekty. W leczeniu kanałowym specjalizuje się endodoncja – dziedzina stomatologii.

Konieczność leczenia kanałowego pojawia się w momencie, kiedy w wyniku zaawansowanej próchnicy doszło do nieodwracalnego zapalenia miazgi zęba. W takiej sytuacji u pacjenta pojawia się dotkliwy ból, opuchlizna, a także niemożność wykonywania codziennych czynności. Rozwiązać ten problem można natomiast na dwa sposoby – usuwając chory ząb lub wdrażając leczenie kanałowe. To drugie rozwiązanie pozwala zachować ząb, a także uniknąć kosztów wszczepienia w jego miejsce implantu. Nic więc dziwnego, że większość osób decyduje się na leczenie endodontyczne.


Czy leczenie kanałowe jest skuteczne? Czy zabieg jest bolesny?

W dzisiejszych czasach leczenie kanałowe jest przeprowadzane przy użyciu mikroskopu. Korzystają z niego profesjonalne kliniki stomatologiczne w Krakowie, w tym DentoCentrum. Leczenie endodontyczne z wykorzystaniem mikroskopu zwiększa precyzję zabiegu, pozwala dokładnie oczyścić wszystkie kanały zęba oraz znacząco podnosi skuteczność całej metody. W efekcie, w większości przepadków wystarczy jeden zabieg, aby pozbyć się bólu i ochronić ząb przed usunięciem.

Klinika DentoCentrum oferuje leczenie kanałowe bez bólu, co z pewnością docenią ci pacjenci, którzy panicznie boją się wizyty u dentysty. Każdy pacjent może liczyć na profesjonalne, dopasowane do jego potrzeb znieczulenie. Priorytetem kliniki jest bowiem zapewnienie wszystkim pacjentom komfortowej, przyjaznej atmosfery w połączeniu ze skuteczną i profesjonalną opieką stomatologiczną. Oprócz standardowego znieczulenia, pacjenci DentoCentrum mogą skorzystać z sedoanalgezji, czyli znieczulenia wziewnego i tym samym zrelaksować się i odprężyć na fotelu.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 8 dni:
Building (R)evolution 13. PLGBC Green Building Summit
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »