Firma » Biznes

Lena Lighting i Acustio zaprezentowały wspólny produkt podczas ARCHITECT@WORK

Lena Lighting i Acustio zaprezentowały wspólny produkt podczas ARCHITECT@WORK
Zobacz więcej zdjęć »
Lampa akustyczna Colline x Terrano została stworzona przez wiodące polskie marki: Lena Lighting i Acustio. Autorami produktu są Aleksandra Mętlewicz, Mateusz Gaczkowski oraz Lena Lighting. W ostatnich dniach producenci pojawili się wspólnie na targach ARCHITECT@WORK w Warszawie.

Targi ARCHITECT@WORK to jedno z ciekawszych wydarzeń w świecie architektury i designu, które przyciąga wielu twórców. Event odbył się w stolicy 30 i 31 maja 2023, a jednymi z wystawców byli wiodący polscy producenci w branżach oświetleniowej i akustycznej: Lena Lighting oraz Acustio. Rodzime marki zaprezentowały wspólny produkt – lampę akustyczną Colline x Terrano, która już zdobyła Oscara designu – Red Dot Design Award 2023.

Colline x Terrano łączy w sobie wysoką energooszczędność, unikalny design oraz najwyższej klasy dźwiękochłonność. Inspirowana naturą oraz sztuką współczesną lampa, została zaprojektowana z myślą o wnętrzach sprzyjających pracy i odpoczynkowi.

Podczas ARCHITECT@WORK producenci Lena Lighting i Acustio chętnie prezentowali innowacyjne możliwości Colline x Terrano, jak choćby efekty zapewniane przez kompatybilność lamp z autorskim systemem Clue In od Lena Lighting, który pozwala na ustawianie scen świetlnych oraz programowanie parametrów świetlnych z poziomu aplikacji w telefonie lub z panelu sterującego.

- Udział w ARCHITECT@WORK to dla nas świetna okazja do zaprezentowania lamp akustycznych Colline x Terrano szerszemu gronu ekspertów. Wciąż rozwijamy naszą ofertę w kierunku innowacyjnych rozwiązań oświetleniowych, co dowodzi produkt stworzony we współpracy z marką Acustio. Lampy akustyczne Colline x Terrano oparte zostały na nowoczesnych technologiach, które łączą niezawodność i dopracowany design. Bardzo nam na tym zależało. – tłumaczy Marzena Lesińska, Pełnomocnik Zarządu ds. Marketingu z Lena Lighting. – Cisza i światło idealnie się dopełniają, tworząc przestrzenie komfortowe i pełne pozytywnej energii. Wysoka energooszczędność i efektywność świetlna, powłoka przeciwbakteryjna, dźwiękochłonność i najwyższej jakości filc -  wszystko to znajdziemy w jednym produkcie. – podsumowuje.

Uwagę gości zwróciła również szeroka gama kolorystyczna filcu, która zapewnia niemal nieograniczone możliwości personalizacji - lampa może być monochromatyczna lub dwukolorowa (każdy panel w innym kolorze).

NanoFelt Ag to kolejny wyróżnik charakteryzujący Acustio. Technologia ta tworzy barierę mikrobiologiczną. Cząsteczki nano-srebra przez cały czas dbają o to, by na powierzchni produktu nie gromadziły się żadne szkodliwe mikroorganizmy.

Nasza autorska technologia NanoFelt Ag, która może zostać nałożona na powierzchnie produktów , skutecznie chroni użytkowników przed bakteriami. Zawarte w powłoce  pokrywającej panele cząsteczki nanosrebra mają właściwości bakterio i wirusobójcze – wyjaśnia Mateusz Gaczkowski, CEO & Product Designer Acustio. Lampy Colline x Terrano to kontynuacja kolekcji naszych paneli ściennych Colline, co oznacza, że ich design idealnie do siebie pasuje - pozwala to stworzyć spójne wizualnie wnętrza - dodaje.

 

Same panele akustyczne wykonane zostały z najwyższej jakości filcu naturalnego (wełna 100%) lub syntetycznego (możliwość wyboru), które posiadają wysokie właściwośćci pochłaniania dźwięków, a dodatkowe wypełnienie akustyczne wzmacnia ten efekt. Na uwagę zasługuje także specjalna, autorska  metoda produkcji oparta na technologii trójwarstwowego filcu. W procesie wytwarzania, produkt nie jest termoformowalny, dzięki czemu cała jego powierzchnia pozostaje miękka, a materiał porowaty, co istotnie wpływa na wysoką dźwiękochłonność paneli. 

 

W ciągu dwóch dni ARCHITECT@WORK stoisko Lena Lighting oraz Acustio odwiedziło ok. 200 osób. Lampa akustyczna Colline x Terrano zebrała wiele pozytywnych recenzji.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Lena Lighting
http://lenalighting.pl/?gclid=EAIaIQobChMI1JO32_z59gIV3QCiAx1EawGfEAAYASAAEgL8ufD_BwE

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 13 dni:
Building (R)evolution 13. PLGBC Green Building Summit
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »