Motoryzacja » Samochody

Lexus LC z nagrodą Production Car Design of the Year 2016

Lexus LC z nagrodą Production Car Design of the Year 2016
Zobacz więcej zdjęć »
Dwudziestoosobowe jury, w skład którego wchodzą najznakomitsi projektanci samochodów, przedstawiciele firm motoryzacyjnych i dostawcy, wybrało luksusowe coupe z shortlisty, przygotowanej przez Car Design News, organizatora konkursu.

Lexus zdeklasował konkurencję, a wśród niej: Bugatti, Land Rovera, Volvo czy Teslę. Jurorzy swój wybór uzasadnili wiernym przeniesieniem koncepcyjnej wersji LC na piękny samochód, który wszedł do masowej produkcji. Podkreślono, że jest to rzadko spotykana rzecz w branży i należy to wyróżniać. 

Tadao Mori, szef designerów Lexusa, nie krył, że był to jeden z najtrudniejszych projektów marki, pod każdym możliwym względem. Ale efekt końcowy wynagradza wszelkie napotkane trudności. Charakter LC, jego stylistyka, wnętrze i osiągi potwierdzają, że nagroda zdecydowanie jest zasłużona. 

Model koncepcyjny LF-LC, który ujrzał światło dzienne w 2012 roku, był punktem wyjścia, ale nie celem. Oznacza to, że platforma produkcyjna powieli wszelkie linie pierwowzoru, ale doda jeszcze więcej - przede wszystkim emocje. A tych nie brakuje, gdy zasiądzie się za kierownicą LC.

Jest to czwarta edycja konkursu, których nagrody - jako jedyne w branży motoryzacyjnej - przyznawane są przez topowych i niezależnych projektantów aut. Wyróżnienie wręczono 7 marca w Genewie, podczas wieczornej gali Car Design News.

 

Źródło: http://blog.lexus.co.uk/lexus-lc-named-production-car-design-year/

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

AdComms Media & Marketing Group

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »