Dom » Budownictwo

Linia prosta to nie taka prosta sprawa, czyli co potrafią nowe lasery STANLEY FATMAX®

Linia prosta to nie taka prosta sprawa,  czyli co potrafią nowe lasery STANLEY FATMAX®
Zobacz więcej zdjęć »
Co łączy budowę lub remont domu z... motylami? Okazuje się, że bardzo dużo. Zaraz przekonasz się, co mamy na myśli.

Efekt motyla

Według tej teorii, motyl, trzepoczący skrzydłami na jednym krańcu świata, uruchamia reakcję łańcuchową, której efektem jest niszczycielskie tornado pojawiające się tysiące kilometrów dalej. Osoby pracujące w branży budowlanej doskonale wiedzą, że drobna fuszerka, przymknięcie oka na drobiazgi, pozwalanie sobie na „niech tak będzie, może nic się nie stanie” – często są początkiem lawiny nieoczekiwanych, nierzadko dramatycznych zdarzeń. Ot, weźmy na przykład coś tak podstawowego jak…

 

Pion i poziom

Jeśli pominiemy eksperymentalne prace szalonych architektów, zauważymy, że nasze mieszkania pełne są kątów prostych oraz linii równoległych i prostopadłych. Nie trzeba mówić, jak ważne z tego punktu widzenia jest precyzyjne wyznaczenie przebiegu płaszczyzn pionowych i poziomych. I to nie tylko ze względu na dbałość o harmonię i estetykę wnętrza. Również, a może przede wszystkim, z uwagi na bezpieczeństwo osób, które będą kiedyś mieszkać w budowanej lub remontowanej przez nas przestrzeni mieszkalnej.

 

Poziomo na 5 liter: wyznacza pion i poziom równocześnie

Lasery Stanley Fatmax rzucają wyzwanie narzędziom przeznaczonym do wyznaczania pionów i poziomów. Generują trzy rodzaje wiązek laserowych: punktowe, krzyżowe lub punktowo-krzyżowe. Oznacza to, że trzeba naprawdę solidnie się postarać, by z ich pomocą wykonać coś, co będzie odbiegało od pionu lub poziomu.

 

 

 

Pionowo na 5 liter: świeci na zielono lub czerwono

Stanley oferuje lasery z dwoma kolorami wiązek: czerwoną i zieloną. Na czym polega różnica? Wiązka zielona jest lepiej widoczna. W efekcie jej zasięg jest większy niż wiązki lasera czerwonego. Jest to ważne w pracach na zewnątrz budynków, szczególnie w świetle dziennym. Z kolei laser z wiązką czerwoną (tańszy) świetnie sprawdza się we wnętrzach, gdzie duży zasięg nie jest konieczny.

 

Kto powinien zainteresować się laserami STANLEY FATMAX®?

To jedne z tych urządzeń, które docenią zarówno majsterkowicze amatorzy, jak i osoby świadczące profesjonalne usługi budowlane. Dzieje się tak z dwóch powodów. Po pierwsze, lasery STANLEY FATMAX® sprawdzą się podczas wieszania obrazów, półek, lamp, kładzenia płytek ściennych i podłogowych, czy w każdej sytuacji, w której najmniejsze odchylenie od pionu lub poziomu najzwyczajniej w świecie nie wchodzi w grę.

 

Po drugie, urządzenia te są dobrze przygotowane do pracy w trudnych warunkach. Producent wyposażył je w szczelną, wodoodporną, wytrzymałą w razie upadku z wysokości 150 cm konstrukcję. Dodał także magnetyczną podstawę, dzięki której możliwe jest stabilne umocowanie lasera na metalowej powierzchni. A skoro jesteśmy już przy precyzji wyznaczania linii i punktów...

 

Uchwyt, który chroni przed skokami w bok

Nawet najbardziej precyzyjny laser będzie bezużyteczny, jeśli nie będzie solidnie przymocowany do podłoża lub innego stabilnego elementu. Dlatego też do każdego z urządzeń STANLEY FATMAX® można dokupić wielofunkcyjny uchwyt, który jest szczególnie przydatny podczas montażu sufitów podwieszanych. Dzięki obrotowej platformie, podstawie magnetycznej, specjalnemu gumowemu paskowi i dwóm rodzajom gwintów, wyznaczane linie będą perfekcyjne. Niezależnie od warunków, w których czynność ta będzie wykonywana.

 

Zalety laserów STANLEY FATMAX® – podsumowanie

·        gwarantują niespotykany poziom precyzji w wyznaczaniu poziomu i pionu

·        emitują wiązki krzyżowe, punktowe lub krzyżowo-punktowe

·        występują w dwóch wersjach: z wiązką czerwoną oraz zieloną

·        oferują jakość, która zadowoli najbardziej wymagających profesjonalistów

·        futerały, w których się znajdują są kompatybilne ze skrzyniami TSTAK

 

 

W sprzedaży dostępne są następujące modele laserów:

·        FMHT1-77413 laser STANLEY FATMAX® 5 punktowy – czerwony (cena ok. 842 zł)

·        FMHT1-77414 laser STANLEY FATMAX® 2 punktowo-krzyżowy – czerwony (cena ok. 1168 zł)

·        FMHT1-77415 laser STANLEY FATMAX® 5 punktowo-krzyżowy – czerwony (cena ok. 1265 zł)

·        FMHT1-77437 laser STANLEY FATMAX® 5 punktowy – zielony (cena ok. 1012 zł)

·        FMHT1-77438 laser STANLEY FATMAX® 2 punktowo-krzyżowy – zielony (cena ok. 1550 zł) FMHT1-77442 laser STANLEY FATMAX® 5 punktowo-krzyżowy – zielony (cena ok. 1729 zł)Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »