Firma » Biznes

Łódź kreuje - Déhora otwiera w Łodzi Międzynarodowe Centrum Badawcze Czasu Pracy

Łódź kreuje - Déhora otwiera w Łodzi Międzynarodowe Centrum Badawcze Czasu Pracy
Zobacz więcej zdjęć »
Déhora, wywodząca się z Holandii firma doradcza, otwiera w Łodzi Międzynarodowe Centrum Badawcze Czasu Pracy. Celem jest dostarczenie polskim przedsiębiorcom najnowszej, praktycznej wiedzy wynikającej bezpośrednio z badań nad czasem pracy w firmach produkcyjnych.

Déhora to międzynarodowa firma doradcza wyspecjalizowana w kompleksowym wsparciu firm, działających w oparciu o zmianowość i nieregularność systemu pracy, w planowaniu czasu pracy ich pracowników oraz w zarządzaniu zasobami ludzkimi. Międzynarodowe Centrum Badawcze Czasu Pracy w Łodzi zajmie się prowadzeniem badań nad czasem pracy w przedsiębiorstwach produkcyjnych. Celem jest dostarczenie firmom wiedzy, popartej badaniami, tak aby w rzeczywistości postcovidowej dać im gotowe narzędzia i drogowskazy, odnośnie optymalnego planowania czasu pracy.

Z jednej strony obserwujemy, że podejście do czasu pracy, w przedsiębiorstwach zmianowych i firmach produkcyjnych, nie zmieniło się zbytnio od lat 60-tych ubiegłego wieku, z drugiej widzimy, że innowacje w tym aspekcie dotyczą jedynie przestawienia się z planowania na papierze czy w aplikacji Excel na nowoczesne systemy IT.

Digitalizacja jest szansą na wprowadzenie znacznie więcej fundamentalnych zmian niż tylko samego wykorzystania nowych technologii. Kluczowa jest zmiana filozofii i zaproponowanie nowego, innowacyjnego oraz dopasowanego do ‘tu i teraz’ podejścia do czasu pracy w zmieniającej się rzeczywistości.

Pierwszym projektem jaki zostanie zrealizowany w Centrum Badawczym Czasu Pracy będzie wspólny raport Déhorarazem z partnerami: „Czas pracy w czasie pandemii. Nowe wyzwania, nowe rozwiązania”, którego premiera jest planowana właśnie w Łodzi.

Intencją Centrum Badawczego Czasu Pracy w Łodzi jest badanie firm pod kątem ich gotowości do zmian. Przykładowo: wiele się mówi dziś o skracaniu wymiaru czasu pracy. Jednak taka dyskusja jest pozbawiona głębszego sensu w przypadku, gdy nie znamy zarówno ram społecznych jak i ograniczeń w samych przedsiębiorstwach.

Łukasz Chodkowski, Dyrektor Zarządzający Déhora Polska, komentuje: „Chcemy, aby aspekty związane z pracą nieregularną, zdrowiem pracowników zmianowych, jak i oddziaływaniem społecznym pracy nocnej i zmianowej, były jak najszerzej rozpoznane i zbadane. Społeczeństwo, w wyniku bardzo radykalnych zmian wywołanych pandemią wirusa COVID-19, zostało de facto zmuszone do zmiany trybu czasu pracy i podejścia do niego.

Dodatkowo, zjawisko multipokoleniowości i gig economy ma już obecnie duży, a przewiduje się, że będzie miało jeszcze większy, wpływ na funkcjonowanie polskich firm w tych trudnych czasach pandemii oraz w nowej rzeczywistości jaka wytworzy się po niej. Obecnie nie jesteśmy w stanie zdiagnozować, jakie dalekosiężne skutki wywołają te zmiany, również na płaszczyźnie społecznej. Dlatego też długofalowym celem jest szukanie rozwiązań, które lepiej pomogą odnaleźć się przedsiębiorcom w nowych okolicznościach oraz zrozumieć zmieniające się oczekiwania pracowników, dając firmom poczucie dobrze podejmowanych decyzji związanych z czasem pracy.

„Wybraliśmy Łódź, ze względu na jej wyjątkowość pod względem historycznym, jak i biznesowym. Uważamy ją za kolebkę innowacyjności, a właśnie hasłem „innowacyjność” kierowaliśmy się tworząc Centrum Badawcze Czasu Pracy Déhora. Co ważne to właśnie Łódź a nie Praga czy Amsterdam została uznana za najlepszą lokalizację na prowadzenie tego typu międzynarodowych działań przez naszą firmę. Jesteśmy z tego dumni.” – podsumowuje Łukasz Chodkowski.

 

 

Déhora (o czasie/na czas – łac.) to międzynarodowa firma doradcza wyspecjalizowana w kompleksowym wsparciu firm produkcyjnych (działających w oparciu o zmianowość i nieregularność systemu pracy) w planowaniu czasu pracy ich pracowników oraz w zarządzaniu zasobami ludzkimi.

Planowanie czasu pracy to znalezienie optymalnej równowagi między ilością pracy do wykonania, a dostępnością zróżnicowanego jakościowo personelu. Brak tej równowagi prowadzi m.in. do nadgodzin, przestojów, utraty motywacji i satysfakcji z pracy oraz nadmiernego angażowania pracowników tymczasowych.

Déhora to firma doradcza nr 1 w Polsce w zakresie wdrażania w przedsiębiorstwach innowacyjnej usługi self-rostering, czyli samodzielnego/indywidualnego planowania harmonogramu czasu pracy przez pracownika.

Firma specjalizuje się w świadczeniu usług doradczych w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi na poziomie operacyjnym, taktycznym i strategicznym w ujęciu długoterminowym, ze szczególnym uwzględnieniem aspektów czasu pracy oraz wiedzy z zakresu ergonomii, zdrowego trybu pracy i medycyny pracy.

Wydarzenia związane z epidemią koronwirusa COVID-19 wymusiły olbrzymie zmiany w gospodarce i na rynku pracy. Wpłynęło to na długoterminowe funkcjonowanie przedsiębiorstw i firm produkcyjnych opartych na pracy zmianowej. Nowa rzeczywistość wymaga innowacyjnego podejścia w zarządzaniu organizacją i w niwelowaniu napotkanych ryzyk, stąd pomysł stworzenia projektu ai4HR – prostego i przejrzystego narzędzia zapewniającego przewidywalność, oszczędność czasu i kosztów dla przedsiębiorstw wynikających z przestojów osobowych.

Obecnie w erze po pandemii koronawirusa, w momencie powrotu pracowników i pracodawców do „nowej normalności” zawodowej, stosowane rozwiązania, w oparciu o najnowsze technologie, mają na celu wspomóc firmy w zachowaniu ciągłości operacji dając możliwość śledzenia i analizowania sytuacji w czasie rzeczywistym. Zachowanie ciągłości produkcji i działalności operacyjnej oraz zapewnienie zdrowia, bezpieczeństwa i komfortu pracy pracowników wydaje się być kluczowym wyzwaniem na najbliższe miesiące dla wielu firm.

Rozwiązania wdrażane przez Déhora w przedsiębiorstwach zatrudniających pracowników i firmach produkcyjnych pozwalają odpowiednio wcześnie wykrywać osoby, które potencjalnie mogą wykazywać objawy chorobowe, bez konieczności wyłączania z pracy całej firmy. Moduł sztucznej inteligencji, dzięki wykorzystaniu danych analitycznych, przewiduje potencjalne zachorowania i ostrzega przed ewentualnymi brakami w obsadzie pracowniczej. W konsekwencji zapobiega powstawaniu przestojów osobowych i wydatnie zwiększają produktywność i wydajność w zakładach pracy, dbając o higienę i zdrowie pracowników.

Konsultanci firmy pomagają przedsiębiorcom wdrożyć takie rozwiązania, które pozwolą, szczególnie na zmieniającym się rynku pracy, skutecznie i efektywnie wykorzystywać ich kapitał, czas i zasoby ludzkie w oparciu o moduły sztucznej inteligencji, monitoring pracowników i wiedzę zdobytą także podczas ostatniej pandemii.

Déhora skutecznie pomaga pracodawcom ułożyć optymalny i efektywny harmonogram pracy, ale z równoczesnym mocnym naciskiem na dobrostan pracownika, z uwzględnieniem jego potrzeb społecznych i pracowniczych. Efektem tego jest zadowolony pracownik. To z kolei oznacza realne zmniejszenie kosztów pracodawców. Dzięki pomocy Déhora wygrywa zarówno pracodawca, jak i pracownik.

Unikalne rozwiązania Déhora łączą w sobie wieloletnie doświadczenie i współpracę z ponad 1500 firmami z całego świata, poparte unikalnymi badaniami naukowymi własnego działu badawczego, zajmującego się medycyną pracy i zagadnieniami wpływu zmianowego czasu pracy na zdrowie i życie pracowników.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

SPECTATOR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »