Firma » Biznes

Łódzcy Liderzy Nowoczesnych Technologii

Łódzcy Liderzy Nowoczesnych Technologii
Zobacz więcej zdjęć »
Dwie łódzkie firmy otrzymały tytuły Lidera Nowoczesnych Technologii 2009 w piątej edycji konkursu, organizowanego m.in. przez przez Instytut Nowoczesnych Technologii w Łodzi. Lista laureatów została ogłoszona podczas uroczystej gali, która odbyła się w Centralnym Muzeum Włókiennictwa.

Liderem Nowoczesnych Technologii w kategorii mikro i małych przedsiębiorstw została spółka Technitel Polska, dostawca technologii światłowodowych do szybkiego Internetu. W kategorii średnich firm tytuł przypadł  Victory Technology Polska Sp. z o.o., producent elementów do monitorów i telewizorów. Przyznane w tym roku po raz pierwszy wyróżnienie za innowacyjne osiągnięcie naukowo - badawcze otrzymał Dział Transferu Technologii Politechniki Łódzkiej.

Zwycięzców, spośród sześciu nominowanych firm, wyłoniła kapituła, której przewodniczył Krzysztof Apostolidis, Honorowy Konsul Królestwa Danii w Polsce i prezes firmy Partner Center.

- Łódź musi być miastem nowoczesnych technologii, jeśli ma się rozwijać - powiedział Krzysztof Apostolidis. - Czy mamy szansę konkurować z Chinami w produkcji telefonów komórkowych?  Na pewno nie, ale łódzka firma, laureat naszego konkursu z 2006 r., z sukcesem tworzy oprogramowanie do tych właśnie telefonów. Konieczna jest bliższa współpraca środowisk naukowych z biznesem. Nasze miasto ma wspaniałą tradycję i wysoką - mimo ciągle kulejącej komunikacji - atrakcyjność inwestycyjną: doskonałą lokalizację, znaczące ośrodki naukowo-badawcze, wykwalifikowaną kadrę. Na spełnienie marzeń o sukcesie na miarę Doliny Krzemowej jeszcze musimy poczekać, ale nie czekajmy z założonymi rękami! - dodał Krzysztof Apostolidis.

Celem konkursu Lider Nowoczesnych Technologii jest wyłonienie i nagrodzenie firm stosujących nowe technologie, innowacyjne rozwiązania oraz przestrzegających etycznych zasad w prowadzonej działalności. Jest on elementem prowadzonej od 2004 roku przez stowarzyszenie Instytut Nowych Technologii kampanii "Łódź nowych technologii", promującej rozwój nowoczesnej przedsiębiorczości. Konkurs zawsze trwa od lutego do maja. Udział w nim firmy i jednostki naukowe mogą zgłaszać same, mogą też być zarekomendowane przez organizacje, izby gospodarcze, inne firmy lub prywatne osoby. Jego współorganizatorami są Urząd Miasta Łodzi i Łódzki Regionalny Park Naukowo-Technologiczny.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Abilita Communications
http://www.abilita.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »