Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

Łodzianie pobijają rekord w zmywaniu talerzy

10 września mieszkańcy Łodzi będą świadkami bicia rekordu w największej liczbie umytych talerzy. Na rynku łódzkiej Manufaktury, 15 ochotników podejmie próbę wyszorowania 1000 naczyń, wykorzystując do tego zaledwie dwa zlewozmywaki i mając do dyspozycji 60 minut.

 Nie będzie łatwo, bo wcześniej naczynia zostaną pobrudzone bigosem (serwowanym od 10.00 rano zgromadzonym na Rynku) a poprawność zmywania ocenią eksperci - szefowie kuchni: Restauracji Polskiej i Hotelu Borowiecki.

– Zgodnie z wymogami, musimy pozmywać minimum 200 naczyń ale oczywiście zawalczymy o 1000 – śmieje się Katarzyna Rojewska jedna z ochotniczek – Mamy już opracowaną strategię i jesteśmy optymistycznie nastawieni do sobotniej rywalizacji.

- Zapraszamy łodzian nie tylko do kibicowania i brudzenia talerzy pysznym bigosem ale także łapania kadrów z tego wydarzenia – mówi Krzysztof Kuczmański, kierownik działu marketingu w firmie Deante, organizatora imprezy -  Najlepsze zdjęcia przesłane do nas zostaną nagrodzone i  umieszczone w witrynie www.deante.pl oraz przekazane organizacji Guinness World Records, która kredytuje fotografie umieszczone w Księdze Rekordów.

W ustaleniu sobotniego rekordu pomogą kamery techniczne, sędziowie sportowi AZS, oraz oficjalni świadkowie Rekordu: Przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi - Tomasz Kacprzak i z-ca Dyrektora Departamentu Przedsiębiorczości Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi – Jacek Skwierczyński.

Imprezę organizuje firma Deante, producent wysokiej jakości produktów wyposażenia łazienek i kuchni. W organizacji wydarzenia pomoże 10 restauracji z rynku Manufaktury.

Rekord Guinness’a w zmywaniu talerzy na czas
10.09.2011 roku
godzina 13.00
Rynek Manufaktury w Łodzi


Inne próby pobicia rekordów w Łodzi:

  • Na sportowo - w 2009 roku bicie rekordu Guinessa w kozłowaniu piłką koszykową - 5978 osób
  • Na sportowo – w 2011 roku bicie rekordu w liczbie ludzi jednocześnie ćwiczących jogę, wykonując rytuał „Powitanie Słońca” – 80 osób
  • Muzycznie – w 2009 roku łódzcy gitarzyści brali udział w biciu rekordu na Thanks Jimi Festival 2009
  • Rekord turystyczny - w 2010 roku w ramach walki o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury, liczenie osób oprowadzanych po mieście przez kilkudziesięciu przewodników turystycznych.
  • List do Świętego Mikołaja – największa kartka – w 2010 roku - 300m2 kartka z listą prezentów, jakie dzieci chciałyby dostać od Mikołaja
  • Recytatorsko – w 2010 roku bicie rekordu Guinnessa w jednoczesnym recytowaniu wiersza „Lokomotywa” - 3000 dzieci
Deante Sp. J. www.deante.pl
więcej informacji z firmy Deante ( PRESS BOX)


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

newss.pl
http://newss.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »