Firma » Bankowość

Lokata - bezpieczny sposób na pomnażanie oszczędności?

Lokata - bezpieczny sposób na pomnażanie oszczędności?
Zobacz więcej zdjęć »
Oprocentowanie lokat nie należy do najwyższych, mimo wszystko Polacy chętnie lokują oszczędności właśnie w te produkty finansowe. I Ty zamierzasz pomnażać zyski w ten sposób? Sprawdź, czy to bezpieczne rozwiązanie.

Lokata, to obok konta oszczędnościowego, jeden z najbardziej popularnych produktów pozwalających na pomnażanie zgromadzonego kapitału. Jak pokazują statystyki, wybiera ją ponad 30% Polaków. Tak duże zainteresowanie wcale jednak nie wynika z możliwości osiągnięcia wysokich zysków. Kluczowym elementem okazuje się bezpieczeństwo zdeponowanych środków.Ochrona kapitału

W przypadku lokaty wpłacony kapitał jest odpowiednio chroniony. Nie wpływają na niego żadne zawirowania na rynku finansowym ani także problemy finansowe konkretnego banku. Osoba gromadząca pieniądze na lokacie może mieć pewność, że odzyska w całości wpłacony kapitał – na koniec trwania umowy.

Bardzo ważną kwestią jest bezpieczeństwo w razie upadłości banku. Wówczas Bankowy Fundusz Gwarancyjny zobowiązany jest do wypłaty środków – suma gwarantowana to równowartość 100 000 EUR dla wszystkich zgromadzonych depozytów. Oszczędzający otrzyma więc pieniądze w takiej kwocie, jaką zdeponował.

Lokata nie wiąże się z żadnym ryzykiem – w przeciwieństwie do innych instrumentów pozwalających na oszczędzanie i pomnażanie środków.Gwarancja zysków

Większość Polaków nie lubi ryzykować, gdy chodzi o ich pieniądze. Dlatego wybierają lokaty, zamiast decydować się na bardziej agresywne instrumenty finansowe.

Lokata jest produktem, który gwarantuje zyski. Odsetki wypłacane są niezależnie od sytuacji na rynku finansowym. Ich wysokość zależy od obowiązującego oprocentowania, aczkolwiek niemałe znaczenie ma również kwota depozytu oraz czas trwania umowy.

Warto jednak podkreślić, że zysk wypłacany jest wówczas, gdy nie dojdzie do zerwania lokaty przed okresem zapadalności. Jeśli oszczędzający wypłaci pieniądze wcześniej, wówczas traci należne odsetki.

Zastanawiasz się, ile można zarobić? Przykładowo, Lokata Mobilna w Getin Banku to aż 4% w skali roku. Wpłacając 20 000 zł na 3 miesiące, zysk wyniesie ok. 160 zł netto.Jak wybrać bezpieczną i korzystną lokatę?

Lokata jest uznawana za bezpieczny sposób pomnażania oszczędności – co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Aby móc jednak oszczędzać także z zyskiem, warto poświęcić czas na wybór odpowiedniej oferty.

Jeśli szukasz korzystnej lokaty bankowej, weź pod uwagę m.in. takie parametry jak:

  • oprocentowanie – im wyższe, tym większych zysków możesz się spodziewać,
  • czas trwania – nie da się jednoznacznie określić czy lepsza będzie lokata długoterminowa, czy krótkoterminowa; dlatego czas trwania powinien być dostosowany do sytuacji materialnej oraz potrzeb, aby nie okazało się, że z powodu nagłych wydatków musisz zerwać umowę,
  • dodatkowe warunki – np. konieczność założenia rachunku osobistego, przeznaczenie wyłącznie dla nowych klientów.

Lokata to dobry sposób na oszczędzanie i pomnażanie zgromadzonego kapitału. Wybierając odpowiedni produkt bankowy, chronisz środki i jednocześnie stale je powiększasz – bez żadnego ryzyka.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »