Dom » Budownictwo

Łukowate ogrodzenie nowoczesnego więzienia dla nieletnich

Łukowate ogrodzenie nowoczesnego więzienia dla nieletnich
Zobacz więcej zdjęć »
Nieletni więźniowie w Randu (Namibia) przebywają w warunkach zapewniających skuteczną resocjalizację i bezpieczeństwo, oddzieleni od dorosłych skazanych. Teren tego nowoczesnego obiektu od dwóch lat jest chroniony przez specjalnie zaprojektowane, wygięte w łuki panele ogrodzeniowe firmy Betafence.

Nowoczesne centrum więzienne

Zgodnie z raportem Komisji Narodów Zjednoczonych, kładącym nacisk na odseparowanie dzieci i młodzieży od dorosłych więźniów, na początku XXI wieku więzienie w Randu przekształcono w nowoczesne Centrum Elizabeth Nepemba dla Małoletnich.

Prace budowlane trwały kilka lat. Obecnie centrum przeznaczone jest wyłącznie dla młodocianych rezydentów poniżej 21 roku życia. Jednocześnie zadbano o proces resocjalizacji (wprowadzono szereg programów ), leczenia z uzależnień (od alkoholu czy narkotyków) i przygotowujący skazanych do powrotu na wolność poprzez zajęcia sportowe i nauki związane z normalnymi, codziennymi czynnościami.

Łukowate ogrodzenie

Pomimo swojej nowoczesności obiekt pozostaje równocześnie regularnym więzieniem, wymagającym zabezpieczenia wysokiej jakości. Ogrodzono go specjalnie zaprojektowanym podwójnym ogrodzeniem, wyprodukowanym i zainstalowanym przez oddział Betafence w Republice Południowej Afryki.

Część zewnętrzną ogrodzenia budują panele o drobnych oczkach i wysokości 3,5 m, które zamontowane zostały na słupach okrągłych, wygiętych w łuki. Na szczycie ogrodzenia umieszczono zwoje drutu żyletkowego.

Romboidalna siatka i drut żyletkowy

Kilka metrów dalej w kierunku bryły budynku zainstalowano ogrodzenie wewnętrzne, wykonane z siatki zgrzewanej o oczkach w kształcie rombu. Zagięte ramiona słupów okrągłych uzupełniono drutem żyletkowym.

Ogrodzenie Betafence ma długość 776 m. Projekt rozpoczęto w marcu 2010 roku i zakończono w lipcu 2010 roku. Przeczytaj także: Betafence na afrykańskich bezdrożachRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Betafence

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »