Dom » Wnętrza

Luksusowe dywany Golran

Luksusowe dywany Golran
Zobacz więcej zdjęć »
W ofercie showroomu MOOD pojawiła się marka luksusowych dywanów Golran.

Włoska firma powstała pod koniec XIX wieku, a przez kolejne lata zyskała międzynarodową renomę. Dywany są projektowane przez czołowych designerów i ręcznie wykonywane w Nepalu. Najnowsze modele marka zaprezentowała w trakcie niedawnych targów w Mediolanie.

Nową kolekcję dywanów „Rajski Ogród” dla marki Golran, pod kierownictwem artystycznym Francesca Avossa Agency z Paryża, opracowała India Mahdavi. Za źródło inspiracji posłużyły jej perskie ogrody - to nawiązanie do tradycji, z którą związany jest zarówno producent dywanów, jak i sama projektantka. Perski ogród zawsze był bodźcem dla sztuki, symbolizuje zamkniętą i chronioną przestrzeń, raj na ziemi, Eden.

 

Nową kolekcję dywanów Golran Indii Mahdavi wyróżnia wykorzystanie wzoru jednolitych liści. Stopniowo nachodzą one na siebie ku środkowi, gdzie wydają się być porywane przez wiatr. Metaforycznie to podmuch wielowiekowej tradycji w produkcji perskich dywanów. Na bazie tego pomysłu, India Mahdavi stworzyła dwa różne wzory dywanu. Pierwszy „ogród" jest bardziej klasyczny: posiada prostokątny format, obficie zdobiony centralny element dekoracyjny i zygzakowate krawędzie zastępujące tradycyjne frędzle. Drugi stworzony został poprzez usunięcie dominującego wzoru z pierwotnego projektu, co nadało dywanowi efekt „nieokiełzanego ogrodu”. Swobodniejszy wzór obejmuje całą powierzchnię dywanu, którego nieregularny kształt sprawia, że nadaje się do mniej konwencjonalnych pomieszczeń. Dzięki wyłamaniu się z granic kształtu i wprowadzeniu motywu ruchu, India Mahdavi na nowo interpretuje koncept dywanu inspirowanego ogrodami Wschodu. Dywany z kolekcji „Rajski Ogród’ są ręcznie tkane z użyciem wysokiej jakości wełny. Użycie czterech kolorów oddaje hołd miesiącom i przypisanym im porom roku. Marzec to zielony, czerwiec to miodowy, wrzesień kryje się w ciepłych tonach pomarańczy, a grudniowi przypisane są czerń i biel.

 

Podczas Salone del Mobile w 2018 roku, Golran zaprezentował także nową, czarną wersję dywanu Hunua, który zaprojektował Piero Lissoni. Nowy model jest uzupełnieniem kolekcji, na którą składają się dywany w następujących kolorach: niebieskim, białym, stalowym, czerwonym, i brązowym. Rodzina dywanów Hunua jest wynikiem połączenia wielkich rzemieślniczych tradycji marki Golran, wysokiej jakości produkcji i współczesnej twórczej ekspresji Lissoniego. Dywany Golran oferuje showroom MOOD. www.mood-design.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Nowicki PR
http://www.nowickipr.com

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »