Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Magnez dla aktywnych

Magnez dla aktywnych
Zobacz więcej zdjęć »
Osoby regularnie trenujące mają szczególne wymagania dietetyczne – a wśród nich niezwykle ważne jest dostarczenie odpowiedniej ilości magnezu. By to zapewnić, warto sięgnąć po wodę mineralną MAGNESIA, którą wyróżnia wysoka zawartość naturalnego, łatwo wchłanialnego magnezu.

MAGNESIA jest wodą średniozmineralizowaną, można więc pić ją codziennie. Osobom trenującym dedykowana jest woda MAGNESIA GO – w ergonomicznej, wygodnej butelce.

Magnez a skuteczność treningu

Nie ulega wątpliwości, że ruch to samo zdrowie. Aktywność fizyczna znalazła się w podstawie nowej piramidy żywienia. Wysiłek związany z uprawianiem sportu skutkuje jednak również większym zapotrzebowaniem na ważne minerały i składniki odżywcze. Przy dynamicznej pracy mięśni, zaczynamy się pocić, by schłodzić ciało. Podczas intensywnego treningu wydzielane jest nawet 2,5 litra potu – to oznacza utratę dużej ilości wody, ale i cennych elektrolitów - w szczególności magnezu. Ten ostatni ma niezwykle istotne znaczenie dla każdej aktywnej osoby – zarówno zawodowca, jak i amatora. Dlaczego? – Ponad połowa magnezu w naszym organizmie znajduje się w mięśniach – mówi dr inż. Agnieszka Leciejewska, specjalista dietetyk. – Właśnie tutaj magnez ma najwięcej pracy. Zaopatruje mięśnie w energię, pomaga w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, zwiększa wytrzymałość mięśni i jest niezbędny do tego, by się rozluźniały i rozkurczały.

Niedobory magnezu objawiają się na wiele sposobów. W przypadku sportowców szczególnie dokuczliwe są bolesne skurcze, zwłaszcza łydek, podudzi i ud, ale też stóp, brzucha. To z kolei skutkuje spadkiem efektywności treningów – szybciej pojawia się zmęczenie, drżenie mięśni. W rezultacie motywacja do dalszych ćwiczeń może mocno spadać. – Jeśli chcemy efektów w uprawianiu sportu, pamiętajmy o uzupełnianiu niedoborów magnezu – podkreśla dr inż. Agnieszka Leciejewska. – Nie ma na to lepszego sposobu, niż picie wody z naturalnym magnezem w trakcie i po treningu. To doskonały sposób nie tylko na ugaszenie pragnienia i nawodnienie organizmu – ale też na zapewnienie mięśniom potrzebnej dawki magnezu. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemnych skurczów. Każdy trening będzie przyjemnością, a jego efekty przyjdą szybciej niż myślimy!

MAGNESIA GO – no to GO!

Przy wyborze wody, warto zwrócić uwagę na wysokość zawartości naturalnego magnezu. Naturalna woda mineralna MAGNESIA w 1 litrze zawiera aż 170 mg magnezu.

Do plecaka sportowego czy torby treningowej warto spakować MAGNESIĘ GO – w wygodnej butelce, którą wyróżnia ergonomiczny kształt i łatwe otwieranie. Butelka wody MAGNESIA GO, o pojemności 0,75 l, pokrywa 1/3 dziennego zapotrzebowania na magnez. Co ważne – to magnez naturalny, zatem w postaci najlepiej przyswajalnej przez organizm. Każda aktywna osoba z pewnością odczuje jego działanie – magnez zwiększy wytrzymałość, poprawi kondycję, zrelaksuje mięśnie i usprawni ich pracę, będzie skutecznie wspierał koncentrację. To najlepsze naturalne wsparcie przy treningu!Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

milkas

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »