Kultura, sztuka » Kultura

Malarstwo polskie 1800-1945. Katalog zbiorów Muzeum Śląskiego w Katowicach

Malarstwo polskie 1800-1945. Katalog zbiorów Muzeum Śląskiego w Katowicach
Zobacz więcej zdjęć »
Z końcem lutego nakładem Wydawnictwa Muzeum Śląskiego ukazało się nowa edycja publikacji pod tytułem Malarstwo polskie 1800–1945. Katalog zbiorów Muzeum Śląskiego w Katowicach – opracowany przez Henrykę Olszewską-Jaremę, Andrzeja Holeczko-Kiehl, Izabelę Kanię, Katarzyna Jarmuł.

Kolekcja malarstwa polskiego z lat 1800-1945 ze zbiorów Muzeum Śląskiego należy do jednych z najwybitniejszych w Polsce. Album prezentuje ponad 240 obrazów tworzących tę kolekcję, opatrzonych informacjami o pochodzeniu dzieł, ich właścicielach lub osobach na nich przedstawionych, oraz 120 not biograficznych autorów, poszerzonych o krótką charakterystykę ich twórczości.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Bogato ilustrowana publikacja, w interesujący sposób prezentuje dzieła czołowych malarzy polskich XIX i XX wieku. Album jest w formacie 22 x 27 cm, 360 stron, w oprawie twardej z obwolutą, na papierze kredowym, zawiera ilustracje kolorowe oraz streszczenia w języku angielskim i niemieckim.

Do regularnej sprzedaży trafi od 21 marca.  Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »