Technologie » Internet

Mały biznes inwestuje w SEM

Mały biznes inwestuje w SEM
Zobacz więcej zdjęć »
Mały biznes jest coraz aktywniejszy w zakresie marketingu w wyszukiwarkach. Wg WebVisible wydatki małych przedsiębiorstw wzrosły w USA o 159% w ciągu roku. Wg agencji Artefakt wydatki tej grupy klientów w Polsce wzrosły o 30%.

Wg raportu „State of Small Business Online Advertising Q2 2010” WebVisible w drugim kwartale 2010 roku średnie wydatki na marketing w wyszukiwarkach internetowych wzrosły w Stanach Zjednoczonych z 859 $ do 2231 $, czyli o 159% rok do roku.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

W Polsce średnie wydatki klientów z kategorii mały biznes rosną znacznie wolniej niż w USA. Agencja interaktywna Artefakt ocenia ten wzrost na 30%. Wartość wydatków w tej grupie firm zwykle nie przekracza 2000 zł.

Wzrasta również skuteczność prowadzonych działań. Wg informacji WebVisible w ciągu roku współczynnik konwersji wzrósł z 31,1% do 43% w zakresie akcji podejmowanych na stronie oraz z 4,3% do 6,9% w zakresie podjętych rozmów telefonicznych.

- Podobnie jak w USA wejścia z wyszukiwarek stanowią jedno z najbardziej wartościowych, czyli konwersyjnych źródeł ruchu – mówi Błażej Miernikiewicz, prezes agencji interaktywnej Artefakt -Reklama ta trafia do klienta, który ma potrzebę  zakupu promowanych towarów czy usług. Co więcej, reklama dociera dokładnie w czasie, gdy poszukuje on informacji na temat tych produktów – dodaje Miernikiewicz.

Większa ilość konwersji związana jest ze zwiększeniem różnorodności zakładanych celów. Firmy sprawdzają więcej działań klientów już u siebie na stronie.Oprócz tradycyjnych pożądanych działań użytkownika np. wypełnienia formularza kontaktowego coraz częściej firmy zliczają także odtworzenia plików video na swojej stronie, czy też wydrukowanie instrukcji dojazdu do swojej siedziby. Również o 38% wzrosła liczba pozycjonowanych słów kluczowych.

Średnie wydatki na SEM małych przedsiębiorstw oraz liczba wykorzystywanych słów kluczowych
    Wydatki na SEM    Liczba słów kluczowych
2. kwartał 2009 r.    859 $    54
3. kwartał 2009 r.    1658 $    55
4. kwartał 2009 r.    2149 $    67
1. kwartał 2010 r.    2201 $    72
2. kwartał 2010 r.    2231 $    75

Źródło: “State of Small Business Online Advertising Q2 2010”, WebWisible/emarketer.com

W Stanach Zjednoczonych najczęściej w wyszukiwarkach reklamują się prawnicy, firmy budowlane oraz dentyści.

- W Polsce narzędzia SEM są bardzo popularne w takich firmach jak szkoły językowe, gabinety stomatologiczne, biura księgowe czy kancelarie  adwokackie. Nadal słabo reklamuje się branża budowlana – podsumowuje Błażej Miernikiewicz z Artefakt.

O Artefakt

Podstawowe obszary działania Artefakt to zarządzanie kampaniami reklamowymi z wykorzystaniem linków sponsorowanych i reklam graficznych w programach Google Adwords oraz pozycjonowanie serwisów internetowych w wyszukiwarkach. Firma świadczy także usługi doradcze związane z promocją internetową oraz prowadzi audyty użyteczności stron internetowych i optymalizacji pod kątem wyszukiwarek. Według Magazynu Internet Artefakt jest jedną z siedmiu najlepszych firm w Polsce zajmujących się pozycjonowaniem. Agencja posiada certyfikat Adwords Qualified Company. Artefakt obsługuje ponad 300 klientów.

Więcej: www.artefakt.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Praktycy

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »