Firma » Biura

Mapy myśli i kolory STABILO kluczem do efektywnego uczenia się

Mapy myśli i kolory STABILO kluczem do efektywnego uczenia się
Zobacz więcej zdjęć »
Nauka zwykle wiąże się ze sporządzaniem tradycyjnych notatek i długim studiowaniem podręczników. Istnieje jednak sposób, aby w krótszym czasie nauczyć się więcej. Wystarczy opracować własny kreatywny kod tworzenia notatek, np. za pomocą kolorowych cienkopisów STABILO point 88 i „map myśli”.

Godziny spędzone w bibliotece, czytanie podręczników i notatek kolegów - tak często wygląda życie studenta, który przygotowuje się do sesji. Aby to zmienić wystarczy skorzystać z kreatywnych form notowania, które pozwolą lepiej i szybciej przygotować się do egzaminów. Jednym z takich sposobów jest metoda mapy myśli. „Przygotuj białą kartkę formatu A4 oraz kilka kolorowych cienkopisów, np. marki STABILO. Tak „uzbrojony" możesz swoje myśli, m.in. wiedzę, skojarzenia na jakiś temat, porządkować w formie najciekawszej dla ludzkiego mózgu notatki" - mówi Karolina Sęk, trener EIE Engram specjalizujący się w szkoleniach z map myśli.


Mapę myśli stworzyli w 1972 roku dwaj brytyjscy naukowcy - Tony i Barry Buzan. Polega ona na takim sposobie notowania, który angażuje do pracy obie półkule mózgowe: lewą odpowiedzialną za logiczne myślenie i prawą odpowiadającą za wyobraźnię. W metodzie tej wykorzystuje się własny system oznaczeń, symboli i ulubionych kolorów. Wszystkie te elementy sprawiają, że notatki są bardzo skuteczne, a nauka staje się zabawą.

 

Mapy myśli są bardzo zindywidualizowane, po jakimś czasie każdy wyrabia swój styl ich tworzenia, własne oznaczenia i symbole. Do ich stworzenia używa się także ulubionych kolorów, dlatego ważne jest posiadanie szerokiej gamy kolorowych cienkopisów, takich jak STABILO point 88. Kreatywne notowanie ułatwia zrozumienie, zapamiętanie oraz utrwalenie nowych wiadomości, a także porządkuje informacje i myśli oraz pozwala na ich szczegółową analizę. Przygotowanie mapy jest proste. Jak notować tą metodą opisuje Karolina Sęk:

„Kartkę ułóż poziomo. Na środku wpisz i/lub narysuj temat główny. Od tego miejsca niech odchodzą główne, najbardziej ogólne zagadnienia - nadaj każdej z wybranych przez Ciebie kategorii inny kolor (przykładowa mapa myśli o lekturze: wszystkie dane bohaterów na niebiesko, główne wydarzenia na czerwono, a informacje o autorze mogą być np. pomarańczowe). Zaznaczaj szczegółowość informacji, używając różnych grubości linii. Pisz drukowanymi literami, jedno, najwyżej dwa słowa kluczowe zawsze nad linią o długości takiej jak ten wyraz. I jak najwięcej rysuj! Słowo, które chcesz umieścić na mapie, próbuj zastępować swoim, jedynym i niepowtarzalnym, nawet schematycznym, ale jednak wielokolorowym rysunkiem. Daj się ponieść wyobraźni!"

Dobra mapa myśli odznacza się oryginalnym pomysłem, ciekawą symboliką oraz zróżnicowaną kolorystyką. W czasie notowania metodą mapy myśli idealnie sprawdzą się cienkopisy STABILO point 88 - sześciokątne, pomarańczowe w białe paski ze skuwką w kolorze tuszu. Niewątpliwą zaletą cienkopisu jest doskonałej jakości tusz na bazie wody, a także wentylowana skuwka oraz pokryta metalem końcówka, zapewniająca długi czas użytkowania. Zawarta w STABILO point 88 gama kolorów będzie doskonałą pomocą w przelewaniu myśli na papier. Urozmaicenie mapy myśli w ten sposób dodatkowo pobudzi mózg sprawiając, że każdy student zapamięta więcej i na dłużej.

Więcej informacji na www.stabilo.pl

Sugerowane ceny detaliczne:

Cienkopis STABILO point 88, plastikowe etui 10 szt. (8810) - 29 zł

Cienkopis STABILO point 88, plastikowy piórnik COLOR PARADE zawierający 20 szt. (8820-03) - 60 zł

Cienkopis STABILO point 88, plastikowe etui zawierające 25 szt. (8825-1) - 70 zł

Cienkopis STABILO point 88, piórnik nylonowy  rollerset zawierający 25 szt. (8825-021) - 75 zł

Cienkopis STABILO point 88 mini, plastikowe etui  zawierające 8 szt. (688/08-1) - 23 zł

Cienkopis STABILO point 88 mini, plastikowe etui  zawierające 12 szt. (688/12-1) - 34 złRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

joannat

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »