Dom » Budownictwo

Masa Dickbeschichtung 2K+ marki Bostik do hydroizolacji pionowej – solidne wsparcie u podstaw

Zarówno budynek mieszkalny, jak i użytkowy powinien opierać się na solidnych podstawach. Nie-stety takie elementy konstrukcyjne, jak płyty fundamentowe, mury oporowe, piwnice czy garaże podziemne są nieustannie narażone na negatywne działanie wody opadowej i gruntowej, które mogą je osłabiać.

Wielu z nas zdaje sobie sprawę z faktu, że wilgoć ma destrukcyjny wpływ na konstrukcję budynków. Mowa tutaj zarówno o opadach atmosferycznych, jak i o wodach gruntowych, które mogą wnikać w ściany i fundamenty, przyczyniając się do obniżenia termoizolacyjności budynku, rozwoju pleśni, a nawet osłabienia lub całkowitego zniszczenia części przegród. Z tych właśnie względów tak ważna i konieczna jest zewnętrzna hydroizolacja części podziemnych domu oraz przestrzeni, bezpośrednio stykających się z gruntem (np. tarasów, cokołów i słupów). Masa bitumiczna Dickbeschichtung 2K+ to produkt, który doskonale zabezpieczy wszystkie te miejsca przed działaniem wilgoci, a do tego pomoże zamostkować rysy. Co więcej, ta innowacyjna, dwukomponentowa zaprawa marki Bostik z pewnością przypadnie do gustu wielbicielom trwałych, a zarazem błyskawicznych rozwiązań, ponieważ niezwykle szybko staje się ona odporna na wodę. W praktyce oznacza to, że już po 2 godzinach od aplikacji masy Dickbeschichtung 2K+ można zasypać podziemne elementy konstrukcji, a po 2 kolejnych być pewnym, że nawet intensywne opady deszczu nie zaszkodzą fundamentom czy tarasowi. Dodatkowym atutem zaprawy marki Bostik jest fakt, że może być ona stosowana aż do 3 metrów głębokości, a nakładać ją można na dwa różne sposoby – ręcznie, za pomocą szpachli lub kielni, a także mechanicznie.

Preparat do zadań specjalnych

Wykonanie odpornej hydroizolacji pionowej i poziomej podziemnych części budynku to niezwykle ważny etap podczas budowy domu, dlatego też musi być przeprowadzony z użyciem najwyższej jakości preparatów oraz z zachowaniem wszelkich standardów sztuki budowlanej. Dickbeschichtung 2K+ marki Bostik, czyli dwuskładnikowa, bezrozpuszczalnikowa zaprawa z włóknami gwarantuje stworzenie skutecznej ochrony przed szkodliwym działaniem wody. Produkt ten stosować można na zewnątrz na różnego rodzaju podłożach mineralnych, takich jak beton, tynk, jastrych, cegła, cegła wapienno-piaskowa, pustaki, beton komórkowy czy tynk wodoszczelny itp., a dodatkowo sprawdzi się również w przypadku ocieplania budynków do połączeń z płytami styropianowymi lub XPS. Co więcej, Dickbeschichtung 2K+ marki Bostik posiada bardzo dobrą przyczepność zarówno do suchych, jak i lekko wilgotnych powierzchni. Wszystko to czyni z niego produkt niezwykle uniwersalny i dostosowany do większości nowobudowanych obiektów.

Warto pokreślić również, że ta wysokiej klasy masa bitumiczna jest bardzo prosta w przygotowaniu i aplikacji. Aby uzyskać jednorodną i pozbawioną grudek zaprawę należy połączyć ze sobą oba komponenty, dodając składnik proszkowy do zamieszanego wcześniej składnika płynnego i mieszać całość przez 2-3 minuty wolnoobrotowym mieszadłem. Czas obróbki wynosi około 2 godzin w temperaturze 20°C, co zwykle wystarcza do nałożenia produktu i skutecznego zabezpieczenia fundamentu, muru bądź tarasu przed działaniem wód opadowych i gruntowych.

 

www.bostik.pl

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

flypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »