Kobieta, zdrowie, uroda » Uroda

Masaż – przyjemność, którą warto sobie zafundować!

Masaż – przyjemność, którą warto sobie zafundować!
Zobacz więcej zdjęć »
Każdy z nas pragnie odrobiny relaksu. Coraz więcej czasu spędzamy przed komputerem czy telewizorem. Skutkiem takich działań jak zła postawa ciała może być nieprawidłowe napięcie mięśniowe. Jeżeli takie dolegliwości Ci doskwierają, warto zafundowanie sobie profesjonalny masaż.

Masaż jest jedną z najstarszych i najprostszych form pracy z ciałem. Już w starożytności wiedziano o jego dobroczynnych właściwościach. Klasyczny masaż wywodzi się z Chin i Indii, które jako pierwsze wykorzystywały tą technikę w swoich rytuałach i medycynie. Jest on stosowany w celu łagodzenia bólu i napięcia w ciele, co skutkuje rozprężeniem organizmu i wprowadzeniem w stan głębokiego relaksu.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Liczne badania medyczne udowodniły szereg korzyści płynących z masażu. Jest to zabieg zmniejszający stres, napięcie oraz redukujący ból różnego pochodzenia. Powszechnie stosowany jest jako forma rehabilitacji, dzięki swoim licznym korzyściom.

Odpowiednio wykonany masaż powoduje zmniejszenie najróżniejszego bólu. Prócz rozluźnieni spiętych partii mięśni, może przyczynić się do zmniejszenia lub wyeliminowania  bóli migrenowych. Działa zbawiennie w przypadku zespołu napięcia przedmiesiączkowego, chronicznego zmęczenia czy reumatoidalnego zapalenia stawów.

Znanych jest wiele, najróżniejszych typów masaży, dedykowanych innym oczekiwaniom i dolegliwością. W takim razie jaki wybrać dla siebie?

W klinice medycyny estetycznej Drzazga Clinic dostępne są m.in. nastepujące masaże:

  • Masaż klasyczny – jest to masaż, który świetnie usuwa napięcie mięśniowe. Poprawia samopoczucie, daje uczucie odprężenia i wyciszenia. To najbardziej popularny rodzaj masażu, który zawsze jest bezpiecznym wyborem.  
  •  Masaż leczniczy – to masaż, który polega na wykorzystaniu dotyku o różnej sile. Znakomicie rozluźnia ciało oraz zmniejsza dolegliwości bólowe. Dedykowany jest osobom cierpiącym na bóle kręgosłupa oraz podatnym na dużo stresu w życiu codziennym.
  • Masaż relaksacyjny – jest to forma masażu, która ma na celu uspokoić i zrelaksować organizm osoby poddawanej masażowi. W szczególności obejmuje plecy, szyję oraz kark.
  • Masaż aromaterapeutyczny – to masaż relaksacyjny z użyciem olejków eterycznych. Łączy w sobie moc dotyku z właściwościami olejku. Olejki eteryczne działają zarówno na zmysł węchu, działając silnie odprężająco, ale również radzą sobie znakomicie z takimi dolegliwościami jak stres czy uczucie napięcia.
  • Masaż antystresowy – ma na celu ograniczenie uczucia stresu i niepokoju. Obejmuje okolicę karku, głowy i szyi, czyli obszary które są najbardziej podatne na stres. Masażysta wykorzystuje techniki masażu klasycznego oraz elementy akupresury.
  • Masaż sportowy – szczególnie dedykowany osobom aktywnym oraz uprawiającym sport. Świetna alternatywa dla odnowy biologicznej ciała. Regularne wykonywanie takiego masażu może zapobiec kontuzjom oraz po treningowym bólom mięśni.
  • Masaż Kobido – dzięki kombinacji tradycyjnych japońskich koncepcji medycznych i różnych technik manipulacji ręką, daję on efekt naturalnego liftingu twarzy. Oddziałuję on na głębokie struktury skóry, oraz uaktywnia nerwy twarzy.
  • Facemodeling- jest to holistyczny program modelowania i odmładniania twarzy. Wykorzystując połączenie zaawansowanych technik taki jak masaż transbukalny, można uzyskać spektakularne efekty rehabilitacji estetycznej i uzyskać długotrwały rezultat odmłodzenia twarzy.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

k.zajkowska@agencjafaceit.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »