Dom » Wnętrza

Materace sprężynowe tradycyjne i na nowoczesnych sprężynach 3D

Materace sprężynowe tradycyjne i na nowoczesnych sprężynach 3D
Zobacz więcej zdjęć »
Wszyscy znamy materace sprężynowe, które są bardzo popularne i mają długą tradycją w branży sypialnianej. Do tej pory jednak myśląc o sprężynie w materacu, mieliśmy zawsze przed oczami sprężynę stalową. Bo z czego innego robi się sprężyny, jak nie ze stali?

Materace bonellowe wyposażone są w sprężyny o kształcie klepsydry, które połączone są czymś w rodzaju drucianej ramy. Bonell jest technologią dość starą, cechującą się sprężystością progresywną, gdzie na niewielki nacisk sprężyna reaguje niewielkim oporem, w miarę jednak, jak nacisk się zwiększa, zwiększa się także opór sprężyny. Technologia bonellowa jest już obecnie w odwrocie, choć wykorzystuje się ją jeszcze tam, gdzie liczy się niska cena i duża wytrzymałość.


Materace kieszonkowe zbudowane są już w oparciu o sprężyny cylindryczne, o stosunkowo niewielkiej średnicy. Sprężyn nie łączy się bezpośrednio ze sobą, ale łączy się ze sobą kieszonki, w jakich się je umieszcza. W ten sposób tworzy się wkład materiałowo-sprężynowy, o zdecydowanie lepszej charakterystyce, niż wkład bonellowy. Główne zalety takich wkładów to tzw. elastyczność punktowa (materac reaguje na nacisk punktowo, nie powierzchniowo), która jest podstawą wygody materaca oraz cicha praca sprężyn.

Materace kieszonkowe są obecnie standardem, produkuje się je w dużym bogactwie modeli i cieszą się zasłużoną, pozytywną opinią kupujących.

Całkiem niedawno pojawiły się na rynku materace oparte na sprężynach 3D. Taką obrazową nazwą określa się sprężyny z wysokogatunkowego tworzywa sztucznego o pozornie dziwacznych kształtach, które jednak mają jedną bardzo ciekawą cechę: uginają się nie tylko w układzie góra - dół (który można określić w tym kontekście jako system 2D), ale także po skosie. Mamy więc do czynienia ze sprężyną, która - celowo - może łamać się w bok.

Taki system sprężyn w materacu daje doskonałe wsparcie dla kręgosłupa i pozwala na głębokie odprężenie.

W oparciu o sprężyny 3D z tworzywa sztucznego zbudowane są materace Fascina, dostępne w ofercie Fabryki Materaców Relaks.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Matrel

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »