Technologie » Komputery

Materiały eksploatacyjne do drukarek - oryginalne czy zamienniki?

Materiały eksploatacyjne do drukarek - oryginalne czy zamienniki?
Zobacz więcej zdjęć »
Zamienniki do drukarki czy oryginalne materiały eksploatacyjne? Koszt drukarki to nie tylko cena zakupu, ale też materiałów eksploatacyjnych. Co bardziej opłaca się kupować – zamienniki czy oryginalne tonery i tusze?

Zakup drukarki jest poważną inwestycją, której koszt to nie tylko cena nabycia urządzenia, ale również wydatki związane z jego użytkowaniem. Chodzi tu w dużej mierze o materiały eksploatacyjne, w zależności od rodzaju drukarki – tusze bądź tonery – które trzeba wymieniać, by zapewnić ciągłość pracy drukarki. Na rynku dostępne są zarówno oryginalne materiały eksploatacyjne, jak i zamienniki. Co się bardziej opłaca?Oryginalne materiały eksploatacyjne do drukarek

Największą zaletą oryginalnych materiałów eksploatacyjnych jest ich optymalne dopasowanie do możliwości i parametrów danej drukarki. Oznacza to, że stosując tusze bądź tonery od producenta, otrzymamy najwyższą jakość wydruku. Jest to szczególnie ważne przy wielobarwnych grafikach oraz obrazach składających się z różnych odcieni szarości. Fakt, iż materiały oryginalne są w pełni kompatybilne z danym urządzeniem, ma również inny aspekt. Chodzi tu o gwarancję producenta, której warunkiem jest praca drukarki na określonych materiałach. Stosując oryginalne tusze i tonery, w przypadku awarii drukarki, możemy zatem liczyć na serwis gwarancyjny. Z kolei do wad materiałów oryginalnych zaliczyć można ich cenę, która znacznie przewyższa koszt zakupu zamienników.Zamienniki do drukarek

Nie ulega wątpliwości, że największym atutem zamienników do drukarek jest ich cena. Tego typu materiały eksploatacyjne są o wiele tańsze od oryginalnych, co może – ale wcale nie musi – zaważyć na ich jakości. Najtańsze zamienniki mogą być faktycznie zawodne, jednak na rynku dostępny jest bogaty asortyment dobrych zamienników, które zapewniają satysfakcjonujący efekt i wysoką jakość wydruków. Stosowanie takich materiałów nie wpłynie na żywotność drukarki, może również nie naruszać warunków gwarancji na dane urządzenie.Co się bardziej opłaca?

Wybór pomiędzy materiałami oryginalnymi a zamiennikami do drukarek nie jest jednoznaczny i powinien uwzględniać kryteria, takie jak przeznaczenie czy częstotliwość korzystania z drukarki. Jeśli zależy nam na wysokiej jakości wydrukach, np. projektach realizowanych na potrzeby komercyjne, warto sięgnąć po oryginały. Z kolei drukarki do użytku domowego mogą pracować na zamiennikach. Kupując zamienniki, warto sięgać po produkty objęte gwarancją i pochodzące ze sprawdzonego źródła. Opłaca się korzystać z usług firm oferujących zarówno oryginalne materiały eksploatacyjne, jak i tańsze zamienniki, czym zajmuje się np. sklep ZiZaKo sp. z o.o. – w takim wypadku możemy bowiem liczyć na rzetelne doradztwo i wybrać optymalny dla siebie produkt.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »