Technologie » Komputery

Medana wybiera Oracle E-Business Suite

Medana wybiera Oracle E-Business Suite
Zobacz więcej zdjęć »
Wdrożenie przeprowadzi zespół złożony ze specjalistów firmy Polpharma oraz konsultantów Oracle Polska, pełniących w tym przypadku rolę doradczą w wybranych obszarach funkcjonalnych.

Oracle Polska informuje, że firma Medana Pharma SA wybrała Oracle E-Business Suite (EBS) jako swój podstawowy system ERP.

Medana jest krajowym liderem w dziedzinie produkcji leków pediatrycznych i preparatów witaminowych; większościowym udziałowcem firmy jest Polpharma SA, w której system Oracle EBS był wdrażany w latach 2002-2005.

Projekt wdrożeniowy w firmie Medana będzie bazował na rozwiązaniu działającym w Polpharmie, z którego zostaną przeniesione wszystkie podstawowe moduły systemu, w tym: Oracle Financials, Oracle i-Procurement, Oracle Process Manufacturing, Oracle Advanced Planning & Scheduling, Oracle Demand Planner oraz Warehouse Management System i Oracle Business Intelligence.

Planowany termin zakończenia projektu to listopad 2010 roku. 

Wypowiedzi towarzyszące 

"Wdrożenie w firmie Medana będzie prowadzone głównie przez ekspertów z Polpharmy" – komentuje Tomasz Kamiński z Oracle Polska. "Taki model projektu jest możliwy, ponieważ zespół Polpharmy otrzymał od konsultantów Oracle kompletną wiedzę na temat rozwiązania Oracle w trakcie realizacji wielu projektów dla tej firmy w poprzednich latach. Specjaliści Oracle będą włączali się do projektu jedynie w tych obszarach, gdzie były dokonywane nietypowe konfiguracje systemu i inne dodatkowe rozwiązania, specyficzne dla biznesu farmaceutycznego". 

"Objęcie zintegrowanym systemem ERP zarówno firmy Polpharma SA jak i produkcji leków w Medanie pozwoli nam osiągnąć korzyści wynikające ze wspólnego planowania całego łańcucha dostaw wraz z analizą wymiaru finansowego działalności podstawowej obydwu spółek" – powiedział Włodzimierz Gryglewicz, Wiceprezes Zarządu firmy Polpharma SA. "W ramach realizowanego projektu zostanie także powołany do życia departament Shared Services obsługujący działalność finansową Grupy. Polpharma, jako lider w branży farmaceutycznej jest zainteresowana stałym zwiększaniem efektywności zasobów ludzkich oraz kapitału obrotowego, a system Oracle EBS, jako elastyczna platforma informatyczna, znakomicie ułatwia efektywne wprowadzanie innowacji i różnego rodzaju zmian biznesowych".  

O Korporacji Oracle

Oracle jest największym na świecie dostawcą kompletnego, otwartego i zintegrowanego oprogramowania biznesowego oraz zestawów sprzętowych. Więcej informacji na stronie www.oracle.com

Znaki towarowe

Oracle i Java są zarejestrowanymi znakami towarowymi korporacji Oracle i/lub jej filii.

Inne nazwy mogą być znakami towarowymi zarejestrowanymi na rzecz odpowiednich osób uprawnionych. 

KontaktKatarzyna Pilarska, PR Manager Oracle Polska, tel. 0 602 410 795 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Oracle

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »