Technologie » Telekomunikacja

Media Markt ułatwia świąteczne zakupy osobom niesłyszącym

Media Markt ułatwia świąteczne zakupy osobom niesłyszącym
Zobacz więcej zdjęć »
Zakup elektroniki to złożony proces, często wymagający porady specjalisty. Dlatego wybór odpowiedniego urządzenia jest szczególnym wyzwaniem dla osób niesłyszących.

Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów z wadami słuchu sieć Media Markt wyposażyła sklepy w całej Polsce w System Komunikacji Niewerbalnej (SKN) od firmy Seventica. Usługa ta  umożliwia kontakt z tłumaczem języka migowego, a w efekcie – sprawną komunikację pomiędzy pracownikami a głuchymi klientami.

Szacuje się, że w Polsce około 4 miliony osób ma problemy ze słuchem, około 100 tysiącom poważne wady słuchu uniemożliwiają lub znacząco utrudniają normalne funkcjonowanie. Liczba ta stale rośnie, a zjawisko coraz częściej dotyka także ludzi młodych. Z myślą o komforcie klientów dotkniętych wadami słuchu sieć Media Markt udostępniła w swoich sklepach System Komunikacji Niewerbalnej - usługę tłumacza języka migowego (PJM/SJM) on-line. Takie rozwiązanie znacznie usprawnia zakupy, a dla osób głuchych jest często jedyną możliwością skorzystania z profesjonalnej porady w zakresie wyboru sprzętu elektronicznego.

Obsługa Systemu Komunikacji Niewerbalnej jest prosta i wygodna zarówno dla klientów, jak i pracowników sklepu. Osoby głuche zapraszane są przez sprzedawców do punktu obsługi klienta, gdzie za pomocą usługi wideo (wideotelefony i tablety) łączą się z tłumaczem języka migowego. Klient poszukujący sprzętu lub porady dotyczącej zakupów zadaje swoje pytania tłumaczowi, a ten – pełniąc rolę pośrednika – przekazuje je pracownikowi. Rozmowa pomiędzy klientem, pracownikiem a tłumaczem odbywa się na bieżąco, co pozwala szybko i sprawnie udzielić niezbędnych wyjaśnień. Dzięki temu posługujący się językiem migowym korzystają z tego samego, wysokiego poziomu obsługi, co inne osoby odwiedzające nasze markety – powiedział Andrzej Sobolik, Dyrektor Zarządzający siecią Media Markt.

Media Markt oferuje swoim klientom najbardziej kompleksową i atrakcyjną na rynku ofertę produktów i usług.  System komunikacji niewerbalnej to kolejny krok w stronę zaspokajania potrzeb szerokiej grupy klientów. Takie rozwiązanie jest szczególnym udogodnieniem dla osób posługujących się językiem migowym nie tylko w okresie przedświątecznych zakupów. Odwiedzając sklepy Media Markt mogą każdego dnia korzystać z porady specjalistów przy wsparciu usługi SKN - tłumacza online: https://youtu.be/zhqpLawVHTU .Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

joannat

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »