Kultura, sztuka » Kultura

Mediations Biennale z PGA

Mediations Biennale z PGA
Zobacz więcej zdjęć »
Co sztuka współczesna może mieć wspólnego z największymi w Europie Środkowo-Wschodniej targami gier komputerowych i rozrywki multimedialnej?

Co sztuka współczesna może mieć wspólnego z największymi w Europie Środkowo-Wschodniej targami gier komputerowych i rozrywki multimedialnej? Bardzo wiele. Mediations Biennale wkracza w cyfrowy świat z przytupem i podejmuje dialog z PGA oraz z masowym medium, jakim są gry.

W 2018 roku Mediations Biennale profiluje się w kierunku sztuki bezpośrednio związanej ze zdobyczami nowoczesności: technologiami, światem gier, rzeczywistością wirtualną i sztuczną inteligencją. Podczas tegorocznej edycji duży nacisk zostanie położony na gry komputerowe, gdyż stanowią jedną z najszybciej rozwijających się form komunikacji, ale również ekspresji artystycznej. Festiwal stanie się zatem okazją do przemyśleń na temat wartości, które gry wnoszą do naszej cywilizacji oraz sposobu, w jaki kształtują swoich odbiorców.

Rośnie zainteresowanie młodych ludzi współczesnymi trendami w sztuce światowej, które są bardzo pokrewne grom komputerowym oraz rzeczywistości wirtualnej. Dlatego obecność Mediations Biennale na PGA będzie stanowić piękną platformę porozumienia pomiędzy sztuką a grą. Jednocześnie Mediations Biennale skonfrontuje sens istnienia sztuki w galeriach, muzeach, zamkniętych przestrzeniach, do których dostęp w rzeczywistości ma tylko wąska grupa odbiorców. To niewątpliwie znaczący zwrot w startegii festiwalu sztuki, który tym razem wchodzi w dyskurs z tym, co popularne i masowe.

Na tegoroczną edycję Mediations Biennale, organizatorzy pragną zaprosić francuskiego artystę Maotika, który eksperymentuje z szeroko pojętym digitalem. Jego specjalnością są interaktywne instalacje zadziwiające doskonałą synchronizacją obrazu i dźwięku. W centrum performance’u znajduje się oczywiście człowiek, stający się kontrolerem, wprawiającym dzieło „w ruch”.  To połączenie, pozwala przez chwilę zastanowić się, jaka jest rola ludzi w kształtowaniu relacji ze zdobyczami technologicznymi.              

Przykład działania takiej instalacji: https://vimeo.com/254035976

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

AdStone Group

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »