Moda » Biżuteria

Mediolan, Paryż... Yes

Mediolan, Paryż... Yes
Zobacz więcej zdjęć »
Biżuteria YES, obok autentycznych kreacji z lat 20. i nowoczesnych designerskich dodatków, była atrakcją pokazu stylizowanego przez Kaję Wrzeszcz oraz jednego z najbardziej utalentowanych projektantów młodego pokolenia, Michała Hekmata.

Na sukces premierowego wieczoru z nowego cyklu Warsaw Fashion Nights, złożyło się zaskakujące połączenie różnych, wyrazistych elementów. Klasyczne ikony świata mody, awangardowe wzornictwo i prestiżowa biżuteria tworzyły niezwykłą całość. Pokaz autentycznych kreacji z „szalonych" lat 20. i 30. opromieniony był blaskiem diamentów biżuterii YES nawiązującej do tego okresu, jak i na przykład, ekstrawagancką, futurystyczną poświatą fluorescencyjnych butów. Klasa, czar i elegancja sukien sprzed prawie stu lat ożyły na nowo, dzięki zestawieniu ich z nowoczesnymi akcesoriami, choćby słynnej marki Comme des Garçons.


Koncepcję artystyczną pokazu stworzyła Kaja Wrzeszcz z Polish Fashion Council. Wraz z organizatorami do współpracy zaprosiła Michała Hekmata, który współtworzył stylizację tego pełnego ekspresji spektaklu. Jest on absolwentem Instytutu Marangoni w Mediolanie i aktualnie mieszka w Paryżu, tworząc dla znanego domu mody Giambattista Valli. Zgromadzeni goście, spośród których wielu wiąże swoje nadzieje z karierą w wielkim świecie mody, mieli rzadką okazję podziwiania efektów jego pracy.


Efektownym kontrapunktem dla pełnego dynamiki pokazu była wyrafinowana elegancja biżuterii z kolekcji YES Prestige; prezentowane były takie klejnoty jak kolia z białego złota z 2000 brylantów czy naszyjnik w stylu Art Déco.


Warsaw Fashion Nights, 25 czerwca 2009. Sketch, ul. Foksal. Organizator: Polish Fashion Council.

Więcej informacji:

http://www.yes.pl/Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Yes Biżuteria. Sp. z o.o.
http://www.yes.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 8 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »