Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Medycyna estetyczna - czym się zajmuje?

Medycyna estetyczna - czym się zajmuje?
Zobacz więcej zdjęć »
Medycyna estetyczna to stosunkowo nowa gałąź medycyny. Choć nie zajmuje się leczeniem chorób, to ma ogromny wpływ na komfort życia - pozwala pozbyć się defektów urody, a tym samym korzystnie wpływa na samopoczucie.

Korzystające z niej kobiety często mówią o odzyskanej pewności siebie i samoakceptacji.Czym jest medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna z roku na rok zyskuje na popularności. Coraz więcej osób docenia proste, nieinwazyjne zabiegi, które przynoszą doskonałe efekty w korygowaniu różnego rodzaju problemów dotyczących urody. Zakres medycyny estetycznej jest niezwykle szeroki, skierowany do różnych grup - od kobiet zmagających się z cellulitem, przez panie walczące z pierwszymi objawami starzenia, po osoby, które marzą o pozbyciu się szpecących blizn czy eliminacji nadmiaru tkanki tłuszczowej.Medycyna określana mianem estetycznej zajmuje się zarówno zapobieganiem (np. efektów starzenia się), jak i korektą już istniejących problemów (cellulit, owłosienie, nadmierna potliwość, utrata jędrności skóry i inne).Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej

Zabiegi medycyny estetycznej wyglądają bardzo różnie w zależności od problemu, którego dotyczą, i metody, którą wykorzystują. Większość z nich jest jednak bardzo mało inwazyjna i bezbolesna, czasem wykonywana w miejscowym znieczuleniu.Medycyna estetyczna zajmuje się między innymi redukcją objawów starzenia, usuwaniem owłosienia, redukcją potliwości, eliminacją cellulitu czy tkanki tłuszczonej, usuwaniem blizn, przywracaniem owalu twarzy, wypełnianiem ust czy podnoszeniem biustu. Wykorzystywane narzędzia to między innymi laser, fale radiowe, światło, podciśnienie czy masaż mechaniczny.Gdzie na zabieg z zakresu medycyny estetycznej?

Choć proponowane przez medycynę zabiegi estetyczne są mało inwazyjne, wymagają fachowego sprzętu, a przede wszystkim - wiedzy, umiejętności i doświadczenia.Dlatego też warto uważnie wybrać miejsce, w którym wykona się potrzebny zabieg. Gabinet powinien budzić zaufanie, być schludny, wyposażony w nowy i sprawny sprzęt, obsługiwany przez profesjonalistów. Wskazówką będzie jego renoma, a przede wszystkim opinie kobiet, które już korzystały z jego usług i mogą wypowiedzieć się na temat obsługi oraz skuteczności zabiegu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »