Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Medycyna estetyczna stawia na lasery Fraxel!

Medycyna estetyczna stawia na lasery Fraxel!
Zobacz więcej zdjęć »
Lasery Fraxel to najnowocześniejsze rozwiązania techniki laserowej stosowanej w dermatologii. Główną zaletą laserów Fraxel jest możliwość wykonania łatwego i efektywnego zabiegu regeneracji skóry, z przewidywalnymi rezultatami oraz minimalnymi efektami ubocznymi.

W laserach Fraxel po raz pierwszy zastosowano technologię frakcyjną, polegająca na naświetlaniu części, a nie - jak do tej pory - całej powierzchni zabiegowej. Nazwa Fraxel jest nazwą zastrzeżoną przez producenta, który jest równocześnie prekursorem tej metody na rynku światowym. Bezpieczeństwo stosowania laserów Fraxel zostało potwierdzone licznymi badaniami klinicznymi i certyfikatami jakości.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Innowacyjnością technologii frakcyjnej jest „fragmentaryzacja" obszaru zabiegowego. Światło lasera wykonuje w skórze tysiące malutkich „stożkowatych" otworków, rozmieszczonych równomiernie na powierzchni skóry (tzw. stref mikrotermalnych), które głęboko i precyzyjnie penetrują zarówno komórki tkanki podskórnej jak i skóry właściwej. W każdej strefie mikrotermalnej otaczające tkanki pozostają nietknięte, co prowadzi do znacznie szybszej regeneracji, nie powodując przy tym widocznych ran. Szeroki zakres regulacji wiązki laserowej pozwala na bardzo precyzyjną aplikację w zależności od zmian skórnych i zaleceń lekarza.

Wśród laserów frakcyjnych wyróżnia się dwie zasadnicze grupy urządzeń, różniące się od siebie typem wiązki i stopniem agresywności zabiegów. Mowa tu o laserach ablacyjnych i nieablacyjnych.

W laserach nieablacyjnych, do których zaliczają się Fraxel re:store i Fraxel re:store DUAL, wiązki światła wykazują zdolność penetrowania tkanek ludzkich. W przypadku lasera Fraxel re:store wykorzystany został laser światłowodowy erbowy o długości fali 1550nm, która dociera do tkanek znajdujących się w obrębie naskórka i skóry właściwej, bez naruszania warstwy rogowej. Badania potwierdziły, że fale o długości 1550nm posiadają optymalny współczynnik pochłaniania, umożliwiający skuteczne dostarczenie energii na maksymalną głębokość.

Dla zwiększenie wszechstronności urządzenia Fraxel re:store dodano laser tulowy o długości fali 1972 nm - tak powstał laser Fraxel re:store DUAL. Jest to pierwsze na świecie zastosowanie lasera tulowego w urządzeniu wykorzystywanym w medycynie estetycznej. Dzięki tej innowacyjności, działanie lasera Fraxel re:store zostało rozszerzone o dodatkowy, powierzchniowy resurfacing skóry.

W odróżnieniu do laserów nieablacyjnych, laser ablacyjny Fraxel re:pair nie wykazuje zdolności penetrowania tkanek ludzkich. Jest to laser CO2 o długości fali 10 600nm. W tym przypadku cała energia wiązki służy do waporyzacji i ablacji tkanek. Zabiegi laserami ablacyjnymi są bardziej agresywne od zabiegów nieablacyjnych, co prowadzi do dłuższego okresu rekonwalescencji przy mniejszej ilości wymaganych zabiegów.

Wszechstronność laserów Fraxel przyczynia się do tego, że znajdują one zastosowanie nie tylko w medycynie estetycznej, ale również dermatologii zachowawczej. Zastosowanie kliniczne laserów Fraxel obejmuje między innymi zmarszczki, bruzdy, różnego rodzaju zmiany barwnikowe, przebarwienia naczyniowe, rogowacenie starcze, blizny potrądzikowe, pooperacyjne oraz rozstępy.

Najlepsze rezultaty można osiągnąć poprzez indywidualny plan zabiegów dopasowany do preferencji pacjenta, typu i kondycji skóry. Intensywne leczenie wymaga mniejszej ilości zabiegów, natomiast łagodniejsza terapia pozwala osiągnąć te same rezultaty przy większej ilości sesji zabiegowych.

Przebieg zabiegu Fraxel

Zabiegowi najczęściej towarzyszy uczucie kłucia, wywołane przez wiązkę lasera. Odczuwanie bólu przez pacjenta uzależnione jest od intensywności zabiegu i jego indywidualnych predyspozycji. Dla zmniejszenia dyskomfortu, zalecane jest zastosowanie przed zabiegiem maści znieczulającej lub - w przypadku bardziej intensywnych zabiegów -doustnych środków przeciwbólowych.

Po zabiegu na skórę należy regularnie nakładać kremy z filtrem chroniącym przed promieniowaniem słonecznym. Aplikację kremu należy powtarzać co najmniej dwa razy dziennie, podczas gojenia się skóry i w ciągu kilku następnych miesięcy po zabiegu. Należy stosować kremy z wysokimi filtrami UV, co najmniej SPF 30 (a przy skórze szczególnie wrażliwej - blokery UV).

Bezpośrednio po zakończeniu procesu pierwszego gojenia, powierzchnia skóry będzie bardziej miękka, jaśniejsza, o równym kolorycie. Postępujące efekty stają się widoczne w ciągu następnych trzech do sześciu miesięcy, na skutek regeneracji głębszych warstw tkanki. Czas gojenia uzależniony jest od intensywności terapii i indywidualnych właściwości regeneracyjnych skóry.

Pacjenci decydujący się na zabiegi Fraxel, chwalą przede wszystkim ich skuteczność i bezpieczeństwo.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

adStone

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »