Gospodarka » Maszyny

Metal – Fach wprowadził na rynek 4 nowe pługi obrotowe

Czołowy polski producent maszyn rolniczych – spółka Metal – Fach z Sokółki rozszerzył swoją ofertę o cztery nowe modele pługów obrotowych.

- W zależności od preferencji nabywcy do wyboru mamy pługi: 4 i 5 skibowe (4+1) z zabezpieczeniem śrubowym lub stałym zabezpieczeniem hydraulicznym. Niezależnie od wybranego modelu wszystkie urządzenia standardowo są wyposażone w odkładnicę typu H4S helokidalną w rozmiarze 950 mm na 350 mm, 2 złącza hydrauliczne, regulowaną szerokość orki, stalową ramę. Cechą wspólną wszystkich urządzeń są parametry koła głębokości orki - 10.0/80-12,5 10PR – informuje Andrzej Kolędo, kierownik marketingu w Metal - Fach.

Zarówno belki pługa jak i średnica śruby obrotu wynoszą 120 mm. Korpusy rozstawiono co 950 mm. Wysokość maszyn od ziemi - czyli "prześwit" - to 800 mm. Urządzenia posiadają standardowe lemiesze o wymiarach 170 mm na 585 mm oraz dłuta 310 mm na 70 mm.

Jak podkreśla przedstawiciel spółki, wersje 4 skibowe mogą zostać rozbudowane o wygodny siłownik poziomujący pozycję pługa. Modele z 5 belkami posiadają go już jednak w standardzie.

Poza liczbą korpusów - 4 lub 5 oraz dwoma systemami zabezpieczeń, poszczególne modele różnią się masą i zapotrzebowaniem mocy ciągnika, która zależna jest też od rodzaju uprawianej gleby.

Pług 4 skibowy z zabezpieczeniem śrubowym waży 1500 kg i wymaga 120KM mocy. Wersja 5 skibowa z takim samym rodzajem zabezpieczenia waży 1700 kg i potrzebuje 150 KM. Masa wersji 4 skibowej wyposażonej w zabezpieczenie hydrauliczne to 1750 kg, przy jednoczesnym zapotrzebowaniu 150 KM mocy. Pług 5 skibowy zabezpieczony non-stop hydraulicznie jest urządzeniem najcięższym - waży 2050 kg, a do pracy potrzebuje ciągnika z minimum 175 KM.

- Wszystkie maszyny mogą być modyfikowane. Klienci mają do dyspozycji szereg dodatkowych elementów wyposażenia opcjonalnego. Należy tu przede wszystkim wymienić m.in.  odkładnicę typu C5 cylindryczną czy koło wielofunkcyjne w rozmiarze 320/60-12 – dodaje Andrzej Kolędo z Metal – Fach.

Pługi mogą zostać wyposażone we wzmocnione dłuto, lemiesz i odkładnicę. Co ważne, każdy z dostępnych nowych modeli pługów obrotowych można doposażyć w przedpłużek z opcją regulacji wysokości.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

publicum

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »