Dom » Wnętrza

METAMORFOZA WARSZAWSKIEGO MIESZKANIA

METAMORFOZA WARSZAWSKIEGO MIESZKANIA
Zobacz więcej zdjęć »
Moda na vintage nie przemija. To jeden z najbardziej gorących trendów ostatnich lat. Szczególnie popularne stały się meble pochodzące z najlepszego okresu polskiego wzornictwa, z przełomu lat 50. i 60.

Z drugiej strony w ostatnich kilku sezonach do wnętrz w wielkim stylu powróciły motywy roślinne. Na połączenie połączenie tych dwóch stylistyk zdecydowały się prowadzące blog „Pani to Potrafi”. Współpracujące od dawna z marką Quick-Step Anna Drozd i Beata Łańcuchowska poddały metamorfozie niewielki apartament w Warszawie.   

WILLA W CICHEJ OKOLICY

Dom na warszawskiej Saskiej Kępie położony jest przy cichej uliczce. Pomimo otaczających go wysokich, starych drzew, niewielki apartament jest świetnie doświetlony dzięki dwóm oknom, w tym wychodzącemu na balkon portfenetr. Jednak jak to bywa z apartamentami na wynajem czasowy wnętrzu brakowało indywidualności. Jedynym elementem dekoracyjnym był odsłonięty fragment ceglanego muru – atut starej, przedwojennej wilii. Całe wnętrza jednak zapełniały jedynie najpotrzebniejsze przedmioty. 

PRAKTYCZNA I PIĘKNA PODŁOGA 

Anna Drozd i Beata Łańcuchowska metamorfozę rozpoczęły od wyboru podłogi. Wybór padł na winyl Quick-Step Dąb piknikowy ochra. Dzięki nowoczesnej technologii panele doskonale odwzorowują wygląd naturalnego materiału. Ich powierzchnia jest chropowata, pod palcami wyczuwa się rysunek słojów i sęków. Cienki i elastyczny winyl wprost idealnie nadawał się do zakrycia zniszczonego parkietu, którego nie trzeba było zrywać. Prawdziwą zaletą w takim miejscu jest również wodoodporność umożliwiająca częste mycie, i fakt, że winyl jest cichy i ciepły w dotyku. Nikt z sąsiadów nie będzie słyszał stukania obcasów, a po pokoju z powodzeniem można chodzić boso. Ciepły kolor podłogi był dobrą podstawą do kolejnych zmian. 

KLASYKA WZORNICTWA

Wnętrze wypełniły meble, które dziś są już klasykami. Tworzone z myślą o PRL-owskich mieszkaniach nadążały za światowymi trendami wzorniczymi. Ich lekkie formy – nogi w formie odwróconej litery V, delikatna sklejka – doskonale sprawdzały się w niewielkich mieszkaniach. Dziś, poddane niewielkiej renowacji, jak wymiana obicia na nowe, cieszą oko jak dawniej. Bloggerkom udało się znaleźć tkaniny obiciowe, których żywe zdecydowane pastele i geometryczne wzory wprost odwołują się do tych, które modne były w momencie powstania mebli. Wyrazisty styl mebli trzeba było tylko podkreślić.   

STYL EKO

Odwołaniem do stylu eko stały się kolory i dodatki. Przemieszane ze sobą różne odcienie zieleni, od jasnej do ciemnej, butelkowej, koją wzrok, uspakaja i pozwalają gościom odetchnąć po dniu spędzonym w hałaśliwym mieście. Równocześnie wnętrze urozmaicono mieszanką różnych kolorów. Na ścianie pojawiły się aż trzy – szmaragdowa zieleń, wpadająca w fiolet czerń i delikatny róż. 
Do takich połączeń potrzebna jest nie tylko odwaga, ale „dobre oko” i wyczucie kolorystyczne, by zachować spójność i nie przeładować wnętrza nadmiarem. Motywy zgodne ze stylem eko pojawiły się również na tkaninach i dodatkach – poszewki przyozdobione są motywami roślinnymi, a ścianę zdobią grafiki ze wzorem liści.  

METAMOROFOZY

Łączenie różnych stylistyk wymaga odrobiny wysiłku i dobrego wyczucia przestrzeni. Beata Drozd i Anna Łańcuchowska, przez ponad rok przygotowały w trzech miastach Polski metamorfozy. Inspiracją dla bloggerek były stylizacje przygotowanie przez specjalistów marki Quick-Step. Okazuje się, że odrobina wyobraźni i odwagi daje efekt w postaci bardzo zindywidualizowanych wnętrz. Autorki bloga „Pani to potrafi” udowodniły, że aby wnętrze nabrało oryginalnego wyglądu nie jest konieczne posiadania dużego budżetu i prowadzenie trudnych remontów.  Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Nowicki PR
http://www.nowickipr.com

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »