Dom » Budownictwo
MFP® partnerem Domu Zeroenergetycznego
Zobacz więcej zdjęć » |
Jednym z materiałów zastosowanych szeroko przy budowie Domu Zeroenergetycznego są drewnopochodne płyty budowlane MFP® firmy Pfleiderer.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
W marcu 2013 roku, w Warszawie, przy ulicy Strużańskiej 13, ruszy budowa tego eksperymentalnego budynku jednorodzinnego przeznaczonego do celów instruktażowo-szkoleniowych oraz badawczych. Projekt zorganizowany przez ekspertów „Przewodnika Budowlanego” ma na celu rozpoznanie technologii i produktów dedykowanych dla domów niskoenergetycznych. Konstrukcja budynku oraz użyte technologie specjalne i rozwiązania oparte na technikach ogniw fotowoltaicznych mają wskazać najlepsze rozwiązania w stworzeniu formuły budynku zeroenergetycznego plus.
Tego rodzaju inicjatywy to krok w kierunku poprawy standardu energetycznego budynków powstających w Polsce. Wzrastające koszty energii oraz konieczność realizacji polityki zrównoważonego rozwoju sprawiają, że w najbliższych latach istotnym zadaniem będzie propagowanie oraz realizacja budownictwa niskoenergetycznego i zero energetycznego, przy jednoczesnym uwzględnieniu zachowania optymalnego poziomu kosztów. Inicjatywy takie jak Dom Zeroenergetyczny pozwalają w praktyce przetestować i zbadać efektywność stosowanych w tego rodzaju budownictwie rozwiązań. Płyta MFP® dedykowana do wykorzystania przy budowie Domu Zeroenergetycznego już teraz może poszczycić się znakomitymi parametrami izolacyjnymi. Wyniki testów potwierdzają, że płyta o grubości 12 mm jest lepszym izolatorem niż cegła o grubości 11,4 cm. Płytę MFP charakteryzuje także , tak istotna dla zachowania korzystnego mikroklimatu i jakości powietrza w domu paroprzepuszczalność. W Domu Zeroenergetycznym płyta MFP® zostanie zastosowana jako poszycie konstrukcji szkieletowej, a płyta szalunkowa MFP® do wykonania stropów betonowych.
Biorąc pod uwagę zasady zrównoważonego rozwoju drewnopochodne płyty budowlane MFP® charakteryzuje też bardzo istotne ekologiczne wykorzystanie surowców: do ich produkcji stosowane są zrębki tartaczne i drewno recyklingowe, a same płyty jako gotowy materiał w 100% podlegają recyklingowi.
Więcej informacji na temat projektu Domu Zeroenergetycznego można znaleźć na stronie www.domzeroenergetyczny.org.pl
Dodatkowych informacji udziela:
Wanda Modzelewska
Profundo PR
tel. 503 002 335
w.modzelewska@profundo.pl
profundo@profundo.pl
Nadesłał:
Profundo
|
Komentarze (0)